РОЗКЛАД

ДЕНЬ 1 / 02.06

ГОЛОВНА СЦЕНА
зал 9
МАЛА СЦЕНА
зал 1
МАЙСТЕР-КЛАСИ
зал 4

КІНОЗАЛ
зал 5
Антибар 'Під втомленим'
зал 1

ДЕНЬ 2 / 03.06

ГОЛОВНА СЦЕНА
зал 9
МАЛА СЦЕНА
зал 1
МАЙСТЕР-КЛАСИ
зал 4

Павільйон СANactions
зал 3
КІНОЗАЛ
зал 5
Антибар 'Під втомленим'
зал 1

ЛЕКЦІЇ
Martin Rein-Cano /
Мартін Рейн-Кано
ДЕНЬ 1 / 02.06
19:15 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Мартін Рейн-Кано народився 1967 року в Буенос Айресі. Вивчав історію мистецтв в Франкфуртському Університеті (Frankfurt University) та ландшафтну архітектуру в технічних університетах Ганноверу та Карлсруе (Німеччина). Стажувався в бюро Пітера Волкера (Peter Walker) та Марта Шварца (Martha Schwartz) в Сан Франциско та співпрацював з бюро Габі Кефер (Gabi Kiefer) в Берліні. Мартін Рейн-Кано читає лекції в багатьох університетах Європи та Північної Америки, а також, є членом жюрі міжнародних архітектурних конкурсів. В 1996 році він заснував архітектурне бюро TOPOTEK 1.

Серед багаточисельних нагород бюро TOPOTEK 1 є такі: 2013 рік - золота медаль від Міжнародного Олімпійського Комітету за проект Superkilen в Копенгагені (Данія); 2015 рік - перша нагорода Німецької Ландшафтної Архітектури (the German Landscape Architecture Award) за проект UNESCO World Heritage Site Abbey Lorsch та нагорода the Aga Khan за проект Superkilen.
Hans van der Heijden /
Ганс ван дер Хайден
ДЕНЬ 1 / 02.06
10:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Ганс ван дер Хайден заснував архітектурне бюро Hans van der Heijden Architect в 2014 році.

Ганс ван дер Хайден спеціалізується на проектуванні нового житла, так і реконструкції існуючого. Центр мистецтв Bluecoat в Ліверпулі був завершений ще до його міжнародного визнання. Ганс ван дер Хайден отримав безліч нагород, в тому числі дві номінації на премію Mies van der Rohe Award. Він є автором книг і статей з питань житлового будівництва та міського дизайну. Ганс ван дер Хайден - запрошений професор з питань сталого міського дизайну в Кембриджському університеті (Cambridge University).
Florian Idenburg /
Флоріан Іденбург
співзасновник SO – IL, США
ДЕНЬ 2 / 03.06
11:30 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Флоріан Іденбург (Florian Idenburg) та Цзин Лю (Jing Liu) заснували бюро SO - IL 2008 року в період світової економічної кризи усвідомлюючи стан справ та настрої суспільства. До заснування SO - IL, Іденбург отримував практичний досвід в Прітцкерівських лауреатів Kazuyo Sejima + Ryue Nishizawa (SANAA), де він очолював проектні групи скляного павільйону в Толедо, Огайо та Нового музею Сучасного Мистецтва в Нью-Йорку.
Christoph Schneider /
Крістоф Шнайдер
співвласник SAM Architekten, СН
ДЕНЬ 1 / 02.06
14:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Крістоф Шнайдер народився в німецькому місті Мінден. 2004 року закінчив архітектурний факультет Технологічного Інституту м.Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology). Цього ж року починає практику в майстерні свого професора Стефана Крейга (Stephan Craig). Одночасно із архітектурними проектами Крістоф працює над арт проектами в публічних просторах. З 2005 Крістоф розпочинає практику в бюро SAM Architekten und Partner AG в Цюріху (Швейцарія). 2014 року Крістоф став співвласником архітектурного бюро SAM Architekten und Partner AG.
Jord den Hollander /
Йорд ден Холландер
засновник AFFR, NL
ДЕНЬ 1 / 02.06
15:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Jord den Hollander - голандський архітектор та кінорежисер. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багатьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури.

У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі.
Simon Vinzent /
Сімон Вінцент
ДЕНЬ 1 / 02.06
18:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Simon Vinzent навчався в Королівській Академії образотворчого мистецтва, в школі архітектури в Копенгагені. Після закінчення в 2010 році він працює в MAPT architects. У 2011 році Mads Møller і Simon Vinzent заснували Arcgency architects.

Arcgency працює на перетині постійного та тимчасового, як в площині програмного наповнення так і в площині суто будівництва. Так, наприклад, площа власного офісу Arcgencys складає 650 м2. Бюро спроектовано як пересувний об'єм, який може бути трансформовано в середині старих вантажних портових контейнерів, які знаходяться на орендованій землі в порту Копенгагена.
Alexis Kalagas /
Алексіс Калагас
ДЕНЬ 2 / 03.06
18:45 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Alexis Kalagas - міждисциплінарний письменник і дослідник, який досліджує міста та їх розвиток. Народився в Сіднеї, закінчив аспірантуру в області політичних наук та державної політики в Женеві і Бостоні. Його дослідження зосереджено на просторових вимірах насильства в містах. Крім того, він отримав дипломи з відзнакою по мистецтву і права в університеті Мельбурна. З попереднього досвіду зовнішньополітичного радника Департаменту прем'єр-міністра і Кабінету міністрів Австралії, і як редактор медіа-старт-ап, з моменту початку роботи в Urban-Think Tank в 2013 році він керував низкою проектів, включаючи редакцію книги Reactivate Athens: 101 Ideas (Ruby Press, 2017), та редагування трьох видань SLUM Lab журналу.
Diego Ceresuela-Wiesmann /
Дієго Кересуела-Вісман
ДЕНЬ 2 / 03.06
18:45 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Diego Ceresuela-Wiesmann - швейцарсько-іспанський архітектор і дослідник. Народився в Мадриді, де він з відзнакою закінчив Політехнічну школу архітектури (ETSAM), Diego працював у Берліні, Нью-Йорку і Цюріху, а з 2006 року є членом міжнародної групи архітекторів Leon11. В своїй роботі Diego концентрується на послідовному проектуванні інтегрованої інфраструктури для підтримкисталого розвитку міст, а також на факторах, які є драйверами для інноваційного розвитку міського ландшафту. Зокрема, він читає лекції в Колумбійському університеті (Columbia University), Род-Айленд школі дизайну(the Rhode Island School of Design) і ETH Zürich. З часу коли Дієго почав працювати в Urban-Think Tank в 2014 році, він керував проектом міського розвитку у співпраці з урядом Швейцарії (SECO) і Inter-American Development Bank (IDB), щоб створити прототип школи мистецтв в Колумбії. У 2016 році проект отримав міжнародну премію архітектури від ChicagoAthenaeum.
Jason Hilgefort /
Джейсон Хілгефорт
ДЕНЬ 1 / 02.06
13:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Архітектор-урбаніст Джейсон Хілгефорт навчався в University of British Columbia і в University of Cincinnati . Георграфія його роботи широка: він працював у Нью-Йорку (Ehrenkrantz Eckstut and Kuhn–Battery Park City,NYC), Лос-Анджелесі (Behnisch Architekten-лауреат «Премії чемпіонів із захисту довкілля») та Мумбаї (Rahul Mehrotra – Керівник відділу планування і дизайну у Гарварді). Також робота Джейсона була повязана із відомим інноваційним урбаністом і послідовним інноватором - Пітером Келторпом.
Джейсон координував численні архітектурні конкурси, що їх проводило архітектурне бюро Maxwan у Гельсінкі, Базелі, Києві, Брюсселі, Остраві, Ганновері, Литві. Згодом він заснував Land+Civilization Compositions - студію, що досліджує урбанізм як складову створення міста. Студія базується в Роттердамі ,Стамбулі та Шеньчжені. Джейсон займається викладацькою діяльністю у Бразилії, Фінляндії, Німеччини, Італії , Голландії та Україні. В даний час він також є науковим керівником Future+ та Aformal Academy в Шеньчжень (Китай).
Marc Jay /
Марк Джей
ДЕНЬ 2 / 03.06
15:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Марк Джей - випускник Данської Королівської Академії витончених мистецтв. До заснування WE Architecture, впродовж 4 років він навчався і працював в Іспанії.
У 2006 році повернувшись до Данії, Марк розпочав роботу в архітектурному бюро BIG, де працював до створення власної фірми в 2009 році.
Зараз Марк Джей є одним з креативних директорів WE Architecture, залучений до розробки усіх проектів, від дизайну інтер'єрів та архітектури до міського та стратегічного планування.
David Basulto /
Давід Базульто
ArchDaily, CL
ДЕНЬ 2 / 03.06
17:45 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9

Давід Базульто - архітектор, випускник Pontifica Universidad Catolica de Chile. Засновник і головний редактор ArchDaily( сайтів англійською, іспанською, португальською і китайською мовами)
Місія ArchDaily - покращити якість життя 3 мільярдів міських жителів за наступні 40 років шляхом надання необхідних знань, натхнення і засобів архітекторам, які зіштовхнуться з цими викликами.
Давід Базульто був членом журі на декількох конкурсах з дизайну в Латинській Америці, Північній Америці, Європі і Азії, а також куратором блоку Скандинавських країн на 2016 Venice Architecture Biennalle.

МІЖНАРОДНИЙ ВОРКШОП
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ: СЦЕНАРІЇ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ
ФОРМАТ
6-денний міжнародний міждисциплінарний воркшоп в рамках 10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Mirjam Niemeyer /
helsinkizurich / FI, CH
ТЬЮТОРИ
Víctor Cano Ciborro,
Fani Kostourou,
Adriana Pablos /
Future Architecture Platform: call for ideas 2017
ДАТИ
29 травня - 3 червня 2017
ЛОКАЦІЯ

«Мистецький Арсенал» (вул. Лаврська 10-12, Київ, Україна)
РОБОЧА
МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ
УЧАСНИКІВ
критично-мислячі практикуючі спеціалісти, дослідники, митці з досвідом роботи (навчання) в сферах урбанізму, планування міст, архітектури, економіки, політики та культури, журналістики, соціології та інших дотичних сфер діяльності
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
ДЕНЬ 2 / 03.06
10:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9
ВСТУП
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» - потужний культурний осередок всеукраїнського та міжнародного значення, розташований в історичному центрі міста Київ. Місією Мистецького Арсеналу є сприяння модернізації українського суспільства та інтеграції України у світовий контекст, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Арсенал (фр. arsenal) був збудований як підприємство для ремонту, виготовлення та зберігання зброї у 1783-1801 рр. за проектом генерал-поручика артилерії Івана Меллера для потреб київського гарнізону. Будівля Старого Арсеналу – історико-архітектурна пам'ятка державного значення на заповідній території Старої Києво-Печерської фортеці.

За роки Незалежності України, а саме з 2005 року, Арсенал став культурною та мистецькою інституцією та отримав назву «Мистецький Арсенал». Загальна площа «Мистецького Арсеналу» становить 9,8 га, виставкова площа будівлі Старого Арсеналу становить 56 000 м2. Сьогодні комплекс «Мистецького Арсеналу» частково перебуває у стані реконструкції, тому лише 12 000 м2. його площі використовуються для виставок та інших мистецьких подій.

Одне з завдань «Мистецького Арсеналу» – створити і постійно розширювати атмосферу свободи та креативної взаємодії, що засновується на повазі до людської гідності, солідарності та критичному й відповідальному мисленні. Для цього потрібні і просторові зміни – створення середовища, яке близьке сучасній людині, відповідає її способу життя, горизонтальній комунікації, рівності, вимогам безбар'єрності.

МЕТА ТА ОЧІКУВАНІ
РЕЗУЛЬТАТИ ВОРКШОПУ
Основною метою воркшопу є розробка сценаріїв просторового розвитку «Мистецького Арсеналу» міждисциплінарними командами учасників під керівництвом куратора та тьюторів, включаючи:

а / просторовий розвиток («hard transformations»): проектно-планувальні пропозиції, що повинні призвести до довготривалих та покрокових трансформацій визначених будівель та просторів «Арсеналу» з урахуванням актуальних викликів і можливостей

б / розвиток досвіду («soft transformations»): пропозиції щодо створення й використання просторів та будівель «Арсеналу», стратегічно націлених на створення нового досвіду відвідування та взаємодії з простором «Мистецького Арсеналу».

ВОРКШОП ТА ВІДЕО-ІНСТАЛЯЦІЯ
CYCLING CITIES
ФОРМАТ
7-денний воркшоп та відео інсталяція в рамках 10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Jord den Hollander / NL
ДАТИ
22/05 - 27/05 -
дистанційна робота

28/05 - 03/06 -
воркшоп
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ
УЧАСНИКІВ
Молоді архітектори та ті, хто цікавиться архітектурою

Ті, хто знає Київ як свої 5 пальців

Ті, хто зацікавлений у велоспорті та не може уявити власне життя без велосипеду
КІЛЬКІСТЬ
УЧАСНИКІВ
25-30
ПРЕЗЕНТАЦІЯ
РЕЗУЛЬТАТІВ
ДЕНЬ 1 / 02.06
15:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА, зал 9
ПРО ПРОЕКТ
'CYCLING CITIES'
Голландський режисер та архітектор Jord den Hollander порівнює велосипедні міста один з одним шляхом синхронізованих зйомок шляху велосипедистів різними містами. Яким чином місто виглядає з точки зору велосипедиста? Cycling Cities - це шлях показати не лише активістам, які заходи необхідні, аби зробити місто більш дружнім до велосипедистів. Це поетичний крик до інших ментальностей, своєрідна історія кохання до велосипедного руху.

Протягом проекту, у фільмуванні взяли участь такі 8 міст, як Амстердам, Пекін, Будапешт, Мілан, Гавана, Мехіко, Тайбей та Тиран.

Після першого показу у 2014 році на Пекінському Тижні Дизайну фільм отримав значну кількість схвальних відгуків та отримав високу оцінку за свою одночасно просту, потужну та ефективну ключову думку. У 2015 році на Architecture Film Festival Rotterdam та у 2016 протягом Бієнале у Domus Gallery in Milan було показано одночасно 6 міст в спільному фільмі.

У січні цього року проект Cycling Cities був використаний у Тірані для підняття проблеми велосипедизації міста, а результати були показані міській раді. Це спричинило значний розголос та так вплинуло на мера, що він пообіцяв прокласти 10 000 кілометрів нових велодоріжок. Початково, команда проекту не очікувала такого ефекту, адже все розпочиналось як концептуальна ідея одного активіста заявити про велорух у містах, що так і залишаються автомобільно орієнтованими.

Всі зафільмовані міста будуть показані на Міжнародному заході Velo City у червні цього року.
ПРО ВОРКШОП
Якщо ви цікавитесь міським плануванням, архітектурними та містобудівними проблемами, що стосуються інфраструктури , а також маєте інтерес до сторітейлінгу та фільмування - цей воркшоп саме для вас!
Вам потрібні лише базові навички відеозйомки та відеомонтажу навіть у найпростіших редакторах.
На воркшопі ви поліпшите свої навички спостереження та розповіді про міські проблеми.

Воркшоп буде складатись з двох частин.

Спершу, всі учасники отримають своєрідне "домашнє завдання" - потрібно буде знайти та визначити локації у Києві за наданим куратором характеристикам: мости, парки, офісні будівлі, торгівельні вулиці, ключові будівлі та подібні.

Протягом другої частини воркшопу, що відбуватиметься з 28 травня по 3 червня у Києві, учасники разом з т'ютором вивчать обрані локації, розроблять сценарій та відзнімуть їх власний досвід використання велосипеду у Києві.

Фінальним результатом буде створення 3-хвилинного фільму кожної з груп про їзду на велосипеді Києвом, що буде знята власними силами. Ці фільми будуть представлені на фестивалі CANactions як відео інсталяції.
ПРО КУРАТОРА
Jord den Hollander - голандський архітектор та кінорежисер. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багартьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури. У 2004 році Йорд створив 60 серій для рейтингової дитячої телепрограми про мистецтво та науку, що отримала найвищу міжнародну нагороду дитячого телебаченняу The Prix Jeunesse 2005 році.

В останні роки архітектурна та режисерська діяльність Йорда суміщаються все більше та більше. Його дизайн мобільної дитячої бібліотеки став буквально "рухомим досвідом", а його остання запроектована будівля, Центр Архітектури для дітей, була знята як освітній проект для телебачення.

Jord den Hollander багато публікує про архітектуру та фільмування у різноманітних міжнародних видання та є автором різноманітних книг про архітектуру, архітектурну історію та будівництво. Він читає лекції у Академії Дизайну в Ендховені, Академії Архітектури в Амстардамі, а також у Академії Кіно та Телебачення в Астердамі.

У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі.

МАЙСТЕР-КЛАСИ
'situation eVALUEtion' /
тьютор - Григорій Зотов
ПРО
'situation eVALUEtion' - це проектування висотних будівель з максимальним урахуванням особливостей навколишнього середовища, вимог міста, ринку й очікувань замовника, на прикладі Амстердама. А також аналіз ділянки проектування, що знаходиться у високощільному урбаністичному контексті, за допомогою аналогових та цифрових інструментів.

ДЕНЬ 2 / 03.06
14:00 / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
До участі запрошуємо
- архітекторів та студентів старших курсів;
- молодих фахівці з галузі містобудування, архітектури та міської техніки.
- неупереджених керівників міських адміністрацій;
- представників агенцій розвитку міст;
- міських забудовників ,
- представників громадських організацій, спрямованих на міських проектах для реальної трансформації міст України;
- підприємці з великим інтересом до проектів розвитку міста.
Реєстрація
Григорій Зотов / Grisha Zotov
З 2016 - засновник архітектурної студії "Architectural prescription", що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи - це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. Він отримав цінний досвід працюючи у Architecten Cie, OMA, BIG, UNstudio та Zotov&Co.

'Транскордонний мепінг як метод інтегрованого планування' /
тьютор - Урс Томанн
ПРО
Метою майстер-класу є ознайомлення учасників із засобами та методами транскордонного планування для швейцарських агломерацій. Мапування ситуації в різних масштабах, перевірка та узгодження усіх складових елементів дослідження у поєднанні із точною координацією елементів міської системи використовується в якості інструменту покращення повсякденного життя мешканців міста. Незалежно від того, по який бік кордону міста ви проживаєте.

Зростання сучасних міст та, як наслідок, розширення їх меж, призводить до появи певних урбаністичних викликів. Не залежно від їх масштабу, чи то на рівні меж міста, чи то в площині ділянок того ж самого міста, їх сутність є незмінною. Адже йдеться про концетрацію цілого комплексу факторів, взаємодія яких потребує аналізу та формулювання векторів подальшого розвитку. Попри це, досить часто трапляються випадки, коли аналіз урбаністичної ситуації відбувається ізольовано, лише в рамках окресленої дільниці міської території та технічного завдання дослідження. Стандартний підхід до вирішення подібних ситуацій полягає у збільшенні площі досліджуваної ділянки, завдяки чому з'являється більше простору для вирішення тієї ж самої проблеми. Недоліком подібного підходу є те, що етапність роботи будується у напрямку "від конкретного до загального", а не навпаки.

ДЕНЬ 2 / 03.06
10:00 / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
Реєстрація
Урс Томанн / Urs Thomann
урбаніст, співзасновник та куратор школи CANactions School for Urban Studies
Урс Томан - працював у різних містопланувальних бюро Швейцарії, де він координував проекти різного масштабу: від міських агломерацій та сільських територій до міських кварталів і вуличних просторів. Починаючи з 2012 року, Урс працює в Україні, координує провідні проекти, які пов'язані зі стратегічним розвитком міста, а також зі змінами в сферах культури та зміцнення потенціалу фахівців і службовців нашої держави. Він також працював над проектом розробки інтегрованого міського транспорту та просторової стратегії планування міста Вінниці на замовлення адміністрації міста. В даний час Урс Томан працює над спільним проектом швейцарського міста Базель(Basel), французького міста Юнинг(Huningue) і німецького міста Вайль-на-Рейні(Weil am Rhein) в рамках якого розробляє планування та розвиток прикордонного регіону під назвою „3Land"".

'Sound Sculpture' /
тьютор - Венді Андерсон
ПРО
«Sound Sculpture» - унікальний майстер клас, який пройде 2 червня в рамках нашого фестивалю. Майстер клас проведе кураторка Лондонського університету мистецтв (UAL) - Венді Андерсон.

Майстер клас допоможе наблизитись до поняття "СКУЛЬПТУРА" і зрозуміти, що цей термін означає сьогодні. А також ви зможете дослідити як скульптура змінювалася з роками і визначите роль об'єму скульптури у фізичному просторі.

Вимоги до учасників : cтуденти старших курсів, випускники університетів і молоді фахівці у сфері архітектури , дизайну, мистецтва.

ДЕНЬ 2 / 03.06
17:30 / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
Реєстрація
Венді Андерсон / Wendy Anderson
кураторка Лондонського університету мистецтв (UAL)
Венді Андерсон - директорка з міжнародного розвитку Коледжу Мистецтв у Челсі, у Вімбелдоні та у Лондонському университеті мистецтв. Вона практикуючий художник, кураторка виставок , а також проводить семінари і читає лекції. Сфери її професійного інтересу - це сучасні технології, охорона навколишнього середовища, нові тенденції в просторовому дизайні та дизайні інтер'єру.

'Media Matters' /
тьютор - Андрій Бєляєв
ПРО
'Media Matters' - це майстерклас-експеримент покликаний дослідити вплив засобів проектування на "кінцевий продукт". Кільком командам, що їх буде сформовано з числа зареєстрованих на участь у майстеркласі, буде запропоновано виконати одне і те ж проектне завдання з застосуванням різних "інструментів": 100% ручної 2D графіки, виключно макетування, 100% роботи у 3D (ArchiCAD, SketchUP), 100% 2D в спеціалізованому програмному забезпеченні, тощо…
Йтиметься про проектування житлового простору на рівні окремого помешкання за однаковим для всіх мінімальним набором вихідних параметрів. Наприкінці відбудеться спільне обговорення результатів і підбиття підсумків (формування висновків).

Вимоги до учасників майстер-класу: архітектурна освіта, базовий досвід проектування міського житлового середовища, зокрема - на рівні окремих помешкань.

ДЕНЬ 1 / 02.06
14:00 / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
Реєстрація
Андрій Бєляєв
Проектна Майстерня Бєляєвих
Партнер-засновник архітектурної практики "Проектна Майстерня Бєляєвих", Львів.
Основна спеціалізація практики та сфера академічних зацікавлень тьютора - проектування житла і житлового середовища на усіх рівнях: від предметного дизайну до урбаністичного проектування.

'Фізичні простори для освітніх заходів: Інклюзивні, холістичні та натхненні' /
проводить - 'Інша Освіта'
ПРО
Фізичний простір, в якому відбувається освітній захід дуже впливає на його якість та сталість. Адже те, яким чином здизайнований простір та який зміст він передає учасникам та учасницям, залежить і групова динаміка, і методи, які будуть ефективними або не ефективними в роботі. Що має бути та чого не має бути в фізичному просторі де відбувається навчання, аби активізувались процеси пізнання та пришвидшувались процеси, які сприяють відкритості учасників навчальному процесу? Яку роль відіграє фізичний простір в успішності освітнього заходу та чи не є його значення переоціненим? Чи існує ідеальний простір для навчання – якщо так, як він має виглядати?

ДЕНЬ 1 / 02.06
11:00 / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
Реєстрація
Інша Освіта
Громадська організація
Громадська організація, засновники якої з 2008 року працюють в Україні над менеджментом якості неформальної освіти. Спільно з агенцією освітніх івентів Інші та простором для холістичного навчання Хата-Майстерня ми поділимось своїм досвідом роботи з просторами, які впливають на якість навчального процесу/заходу.

'design thinking' /
тютор - Сергій Гвоздьов
ПРО
Майстер клас із design thinking – сучасна методологія вирішення різного роду завдань, заснована не стiльки на аналітичному, а у бiльшостi на творчому підході. Успішний досвід використання такої методології призводить до створення абсолютно унікальних несподіваних рішень.

ДЕНЬ 1 / 02.06
16:30 / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
Реєстрація
Сергій Гвоздьов
Куратором майстер класу із design thinking буде Сергій Гвоздьов - професор Київської школи економіки, керуючий партнер компанії "Необхідно та достатньо". Основний напрямок роботи пана Гвоздьова пов'язаний з впровадженням методів управління потоками на основі Теорії обмежень (Theory of constraints) і ощадливого виробництва. А також він є тьютором у CANactions School for Urban Studies

ДИСКУСІЇ
'Освіта та (спільний) простір:
Як(і) освітні практики можуть зробити
суспільство більш урбаністично обізнаним?'
02.06 / ДЕНЬ 1
16:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА
модератор
Альона Каравай / Інша Освіта
спікери
Олег Дроздов / DROZDOV&Partners
Інна Совсун / Києво-Могилянська академія, Київська школа економіки
Олександр Акименко / Платформа
Владислав Тимінський / CANactions
про
Наші міста – це найкращий барометр розвитку суспільства та відзеркалення того, що відбувається у нас в головах та серцях. Якщо в суспільстві не вистачає довіри, то ми фактично не маємо спільного громадського простору, - він або занепадає, або монополізується.
Якщо в суспільстві не вистачає культурної освіти та художнього смаку, наші міста окуповуються караваном неякісних новобудов, вирваних як з локального архітектурно-історичного контексту, так і з сучасних трендів в архітектурі. Останнім часом в Україні починають з'являтися пілотні освітні ініціативи, які беруть на себе виклик працювати з цією величезною освітньою прогалиною в полі «урбаністичної свідомості» Про досвід цих ініціатив та про перспективи на майбутнє ми дискутуватимемо разом на цьому заході.

'Місто цінностей:
чи можливі компроміси?'
03.06 / ДЕНЬ 2
16:00 / ГОЛОВНА СЦЕНА
модератор
Ірина Озимок / керівник програми Місцевого економічного розвитку WNISEF
спікери
Олександр Сенкевич / мер м. Миколаїв
Мішель Терещенко / мер м. Глухів
Артем Кухарено / сільський голова с. Подільське
Ольга Омельчук / мер м. Нетішин 2010-2012 рр
про
Основною цінностю міста є його жителі. Численні рейтинги міст та їх очільників грунтуються на тому, що вдалося зробити для комфорту і якості життя людей. Передчиборчі кампанії мерів апелюють до сталого розвитку, свободи та можливостей, інклюзивності та умов для професійного зростання. Що вдається виконати з передвиборчих обіцянок? Як якісно і чесно співпрацювати з громадою? Як створити умови для розвитку бізнесу, але водночас не зіпсувати показники якості життя у місті? Де межа між домовленостями та компромісами заради добрих справ? Це лише частина питань, які будуть обговорювати учасники дискусії.
Дискусія відбудеться за підтримки Western NIS Enterprise Fund
КОРОТКІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
ШКОЛА CANACTIONS
Впродовж двох днів на фестивалі працюватиме майданчик від CANactions School for Urban Studies .
У вас буде змога ознайомитися із експозицією напрацювань дослідницьких студій STUDIO #1,
STUDIO #2 та програмою Advanced Studies in Integrated Urban Development, а також здійснити 3D-тур вулицею старого Маріуполя, розроблений представниками ГО "Креативний простір ВЕЖА".
2-3 червня / Павільйон СANactions, зал 3
3D-тур вулицею старого Маріуполя

Протягом двох днів фестивалю, в павільйоні школи CANactions відвідувачі фестивалю матимуть можливість здійснити 3D-тур вулицею старого Маріуполя, розроблений представниками ГО "Креативний простір ВЕЖА".
Учасники зможуть за допомогою окулярів Oculus Rift пройтися по вулиці міста Маріуполь, також за допомогою окулярів Samsung Gear VR буде можливість роздивитись деталі архітектури. Учасникам майстер-класу запропонують взаємодіяти з зображенням на екрані та викликати історичні довідки за допомогою Кinnect.
Проект VEZHA є ініціативою, яка здійснює ревіталізацію культурної памятки з точки зору змісту та функцій, залучає мешканців до сучасних тенденцій урбаністичного розвитку, зумовлених розвитком інформаційних технологій, історичних наративів і використання місць загального простору. Проект підтримує створення інклюзивного місця загального користування та ІТ-спільноти задля автоматизації, візуалізації та модернізації міських процесів на базі старої водонапірної вежі - легко упізнаної памятки архітектури. Проект націлений на розширення мереж активістів задля того, щоб вони відчули себе повязаними сучасними тенденціями розвитку міст та ІТ-технологій.

2-3 червня / Павільйон СANactions, зал 3
Шлях команди до інновацій

У суботу, 3 червня, у павільйоні школи CANactions відбудеться майстер клас випускниці STUDIO #2 Катерини Камінської "Шлях команди до інновацій".
В сучасному світі ми часто чуємо про "інновації". Кажуть, що вони потрібні командам та цілим компаніям більше за повітря. Але для чого саме вони потрібні? Чи можна просто робити те, що робили і раніше, тільки збільшуючи об'єми? Яке середовище буде сприятливим для інновацій? Чи може одна людина в команді пробудити креативне мислення у більшості? Що для цього треба робити? На воркшопі у форматі простої гри ви зможете отримати відповіді на ці питання, повеселитися і трохи попереживати.

Реєстрація на майстер клас: посилання

ДЕНЬ 2 / 03.06
16:00 / Павільйон СANactions, зал 3
Детальніше про програму :
ДЕНЬ 1 /
02.06
13:00 - 14:00
Короткі презентації випускників CANactions / МАЛА СЦЕНА, зал 1

16.30 - 18.30
Майстер клас тьютора школи Сергія Гвоздьова «Дизайн Мислення» / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
Форма для реєстації на майстер клас - ТУТ
ДЕНЬ 2 /
03.06
10:00 – 13:00
Воркшоп співзасновника школи Урса Томана "Crossing borders mulitscale mapping as a method for integrated planning" / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4
Форма для реєстрації на майстер клас - ТУТ

12:30 - 13:30
Презентація семестрових проектів учасників програми Advanced Studies in Integrated Urban Development / МАЙСТЕР-КЛАСИ, зал 4

16:00 – 17:00
Воркшоп «Шлях команди до інновацій» випускниці школи Катерини Камінської / Павільйон СANactions, зал 3
ВИСТАВКИ
Виставка фотографій CANactions. Місто. Цінності

Виставка відображає місто та демонструє його головні цінності, серед яких пріоритетними є люди. Фотографії показують Київ з усіма його недоліками та перевагами щодо життя у ньому. Виставка дасть змогу кожному відшукати власні цінності в розрізі міста.
Фотогафію вже були представлені в American House та в КМДА.
В експозиції представлені 57 фотографій.
Авторка – Марго Дідіченко.
2-3 червня / зал 7
ВІДЕО ІНСТАЛЯЦІЇ
про
Відео інсталяції - це один із форматів виcтавкової частини нашого фестивалю. Саме там будуть представлені кращі українські відео проекти.
«Ukrainer»
– туристично-експедиційний проект, спрямований на нове відкриття України: культури регіонів, активних творчих людей, ефективних локальних спільнот та іншого. Це масштабна експедиція Україною, що почалася кілька місяців тому і триватиме півтора року та охопить усі 14 історичних земель України – від Закарпаття, Слобожанщини до Поділля, від Волині до Таврії.
Автори проекту : Богдан Логвиненко, Тарас Ковальчук , Дмитро Охріменко.

2-3 червня / КІНОЗАЛ, зал 5
«The Ukrainians»
Наші друзі та парнери The Ukrainians презентуютьна фестивалі свій проект The Ukrainians - Створюй в Україні! Цей відеопроект про молодих українських підприємців, які продукують круті ідеї, організовують нетипові проекти й створюють успішні бізнеси.

2-3 червня / КІНОЗАЛ, зал 5
КІНО ПРОГРАМА

В рамках кінопрограми фестивалю відбудеться показ фільму від Міжнародного фестивалю документального кіно про права людини Docudays UA - "Audience Emancipated".

Фільм «Audience Emancipated» режисерів Емека та Істанбула Бізім – це хроніки боротьби у серці Стамбула, що стала однією з найбільш значимих і проклала шлях до протестів на площі Таксім. Вона розгортається довкола кінотеатру «Емек», який зруйнували всупереч волі людей та на шкоду спільному благу, перетворивши його на торговий центр. Фільм показує цю боротьбу з погляду активістів та глядачів. Він складається з відеозаписів, які зібрали учасники протесті, а відтак має на меті відобразити спільне бачення людей, які відстоювали своє право на місто. Фільм транслює ідею нової публічності, яка стала видимою завдяки протестам довкола парку Ґезі, на кіноекран шляхом політичної мобілізації.

ДЕНЬ 2 / 03.06
18:30 / КІНОЗАЛ, зал 5

"Жива Ватра" - український мистецький документальний фільм режисера Остапа Костюка. Фільм розповідає про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла в контексті сучасного світу. Цей фільм - чотирьохрічне кіноспостереження за життям вівчарів трьох поколінь на фоні сучасних змін. Це фільм про людське покликання, про щоденну працю, без вихідних і права на слабкість, про гармонійний світ, який ми втратили, прагнучи комфорту. «Жива ватра» добре оцінена міжнародними критиками та аудиторією міжнародних кінофестивалів в Карлових Варах, Цюріху, Рейк'явіку, Чикаго, Ізраїлі, Мінську, Одесі та інших. А, в Торонто, на найпрестижнішому північноамериканському фестивалі документального кіно Hot Docs, отримала спеціальний приз журі (Special Jury Prize) і премію за високі кінематографічні якості.У 2017 році стрічка перемогла у 2 номінаціях української національної кінопремії "Золота дзиґа".

ДЕНЬ 1 / 02.06
15:30 / КІНОЗАЛ, зал 5

"Я і Маріуполь"
/ Пьотр Армяновский
/ Кінопрограма від фестивалю кіно та урбаністики «86»

Я вперше побачив море у Маріуполі. Мені здається, у цьому місті є казка.
Через 20 років я вирушив на її пошуки. link

ДЕНЬ 1 / 02.06
13:00 / КІНОЗАЛ, зал 5

"Металурги"
/ Євген Нікіфоров
/ Кінопрограма від фестивалю кіно та урбаністики «86»

Маріуполь — місто з однією з найбільш багатих і різноманітних в країні зібрань монументальної мозаїки радянського часу. Чи вважають місцеві жителі свої мозаїки окрасою міста/району/будинку/заводу і чи знають їхню мистецьку цінність?
Чи можуть вони зіставити самих себе сьогоднішніх із зображеними на мозаїках людьми?
Адже основним сюжетом будь-якого радянського монументального панно було життя та праця «типового» громадянина. link

ДЕНЬ 1 / 02.06
13:00 / КІНОЗАЛ, зал 5

"Ма"
/ Марія Стоянова* / Гран-прі конкурсу MyStreetFilms-Рубіж
/ Кінопрограма від фестивалю кіно та урбаністики «86»

Мама годує синичок з вікна багатоповерхівки мікрорайону Східний і вирощує горох на дачі під Сартаною. Розказуючи про своє нехитре життя, жінка знімає на «фотік» ролики для дочки, яка живе в Києві, і якій часто не додзвонитися. Аби розмова тривала, вона підгодовує свою дорослу дитину казками та шушеребками. link

ДЕНЬ 1 / 02.06
13:00 / КІНОЗАЛ, зал 5
Детальніше про програму :
ДЕНЬ 1 /
02.06
11:00
«Sunflower Inn»
"La Locanda dei Girasoli" в Римі подає чудову їжу. Але є одна відмінність від інших римських піцерій : більшість персоналу мають синдром Дауна. Цей 40-хвилинний фільм демонструє особливий куточ італійської столиці де звичайні люди творять незвичні справи.

13:00
Кінопрограма від фестивалю кіно та урбаністики «86» .

15:30
«Жива ватра» (англ. The Living Fire) — український мистецький документальний фільм режисера Остапа Костюка. Фільм розповідає про життя вівчарів українських Карпат і долю традиційного ремесла в контексті сучасного світу.
ДЕНЬ 2 /
03.06
11:00
«The Age of Lonelineness» Філим про самотність , яка зачіпає мільйони з нас, але ніхто не хоче говорити про це. Це ти. Це я. Це кожен. Наодинці. Самотні.

18:30
«Audience Emancipated» - кінопоказ та обговорення від Міжнародного Фестивалю документального кіно про права людини Docudays.
ДИТЯЧА ПРОГРАМА
ДИТЯЧИЙ АРХІТЕКТУРНИЙ ПРОСТІР
CANarchy in Ukraine / actions 4 kids
ДАТи
2-3 червня 2017 року
ЛОКАЦІЯ
ЗАЛ 4, Mystetskyi Arsenal, м.Київ
ПРО
CANАРХіЯ – зона без шаблонів та рамок.

Дитячий простір, сповнений ідей, подушок і поробок, знань і зізнань, місце, де лінії криві, а думки прямі, руки золоті, а ідеї - шалені.
Робота з дітьми буде проводитись по трьом напрямкам одночасно:
Теорія
Практика
Навколоробоча практика
Дітьми та кураторами будуть обговорюватися теоретично та проводитиметься практична робота на такі теми:
-Що для вас найважливіше в житті? Людині? Світі?

-Що найважливіше в квартирі?

-Що найважливіше в будинку?

-Що найважливіше у вулиці?

-Що найважливіше в районі та місті?

Також, протягом дня, будуть проводитись короткі, але змістовні ілюстровані лекції на теми:

- ЩО ТАКЕ АРХІТЕКТУРА, ЧАС ТА АРХІТЕКТОР,
- ЩО ЗАЛИШИТЬСЯ ПІСЛЯ НАС,
- ЦІКАВІ ФАКТИ З ІСТОРІЇ АРХІТЕКТУРИ,
- ТОЧКА-КОЛО-КУЛЯ,
- ЛІНІЯ-ПЛОЩИНА-КУБ,
- ЦЕГЛИНА – ЦЕ ЩО,
- ВІД ДАЧІ ДО ДЕ ФАНСА,
- ПРИГОДИ КАПІТЕЛЬКИ,
- ЯКІ БУВАЮТЬ БУДИНКИ, та багато іншого.

Під час цих коротких лекцій дітям будуть видаватися графічні матеріали формату А-3 та А-4 для роботи по темі, а також буде запропоновано зробити власний унікальний архітектурний об'єкт у 3Д форматі.
НАВКОЛОРОБОЧА ПРАКТИКА
Ця частина роботи Студії спрямована для того, щоб зацікавити і зайняти дітей, які не хочуть приймати участі в суспільній роботі по темі «ПРО ЦІННОСТИ».

МИ ПРОПОНУЄМО НАСТУПНІ ТЕМИ
Вулиця блакитної мрії
Дитині на вибір видаємо картонний силует будинку й фломастери. Дитина малює вікна, двері, балкони, труби, антени, котів й квіти, прикрашає фасад й прикріплює його на стіну в загальний ряд таких самих поробок інших дітей, в ідеалі – в кінці дня ми отримуємо ідеальну Вул. Блакитної Мрії, яку потім можна відсканувати та видати окремим примірником, або відіслати всім хто залишить свого е-мейла в анкеті.
Живий класик і Я
Роботи Лекторів та Тюторів CANactions, подаються у вигляді графічного малюнка, але за відсутності певних великих частин. Дитині пропонується домалювати, домислити цю споруду. Потім, в умовлений час, буде можливість зустрітися з автором та розказати йому про свою версію. Або автор може теж прийняти участь в цій роботі.
КОНКУРСИ