CANactions Festival 2018
РОЗКЛАД

ДЕНЬ 0 / 19.04

КИЇВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА ГАЛЕРЕЯ ЛАВРА

ДЕНЬ 1 / 20.04

Київська Троянда (будівля біля Музею Води, орієнтир Жаба)
Київська Троянда (будівля біля Музею Води, орієнтир Жаба)
КИЇВСЬКА МУНІЦИПАЛЬНА ГАЛЕРЕЯ ЛАВРА
ВОРКШОПИ ТА
МАЙСТЕР-КЛАСИ
Київська Муніципальна галерея Лавра
Київська Муніципальна галерея Лавра

ДЕНЬ 2 / 21.04

РІЧПОРТ
ВОРКШОПИ ТА
МАЙСТЕР-КЛАСИ
Від Арки Дружби Народів до Труханового острову
Річпорт
Річпорт
Річпорт
ЛЕКЦІЇ
Markus Appenzeller
Маркус Апенцелер
MLA+, Amsterdam Academy of Architecture, NL
День 1 | 20.04
19:00 | Київська муніципальна галерея Лавра

Народився в 1972 та виріс у Німеччині. Після закінчення навчання в Штутгарті та Чикаго з 2001 року працював у Нідерландах. У 2012 році разом з партнерами заснував власну фірму MLA +, яка має 8 офісів по всьому світу. Зараз компанія MLA + залучена у проектах по містобудуванню і плануванню та комісіях з архітектури в Європі, Азії, Африці та Південній Америці.
Маркус є експертом з масштабних міських та архітектурних проектів у міжнародному контексті. Він постійний гість в Лондонській архітектурній школі AA, читає лекції в декількох школах Європи та викладає в Інституті Берлаге в Роттердамі. Він також пише з різних тем сучасного урбанізму та консультує компанії щодо того, як працювати в інших країнах та в інших культурних умовах. Своїми найбільш визначними проектами вважає Olympic Legacy Masterplan, London; Urban Development Strategy, Ekaterinburg; City Extension, Accra; Bao'An Regeneration Plan, Shenzhen.
З 2017 року Маркус Апензелер призначений керівником магістерської програми «Урбанізм» в Амстердамській Академії Архітектури.
Louise Fiil Hansen
Луіза Фііл Хансен
SLA, NO
День 1 | 20.04
15:45 | Київська муніципальна галерея Лавра

Луіза Філ Хансен – партнер та керуючий директор SLA Norway. Вона вивчала урбаністику та ландшафтне мистецтво в університетах Данії та Австрії. У 2014 році вона заснувала SLA Norway в Осло. Луїза відповідальна за деякі найбільші проекти SLA Norway, зокрема проектування відтворення міських просторів в Новому урядовому районі Осло. Вона орієнтується на створення безпечних, надихаючих та привабливих місць, де інтегроване попередження тероризму та безпека йдуть поруч з відкритими та демократичними громадськими просторами.
Jan Gehl
Йен Ґел
День 2 | 21.04
15:00 | Річпорт

Йен Ґєль народився у 1936 році у Копенгагені. Архітектор, професор та консультант з міського планування. Він зосередив свою кар'єру на поліпшенні якості життя в місті, переорієнтувавши міський устрій, зробивши його зручним, насамперед, для пішоходів, велосипедистів та громадського життя.
Автор «Життя між будівлями», «Громадські простори – Громадське життя», «Нові міські простори», «Нове міське життя», «Міста для людей» та «Як вивчати громадське життя?». «Життя між будівлями» та «Міста для людей» обидві були видані більш ніж сорока мовами в усьому світі.
У 2000 році з метою застосування теоретичних принципів у практичному плануванні він заснував компанію Gehl Architects. Основні проекти міського вдосконалення були здійснені для Копенгагена, Мельбурна, Сіднея, Лондона, Нью-Йорка та Москви.

Організовано за підтримки Посольства Королівства Данії в Україні
Benjamin Hossbach
Бенджамін Хоссбах
День 1 | 20.04
16:15 | Київська муніципальна галерея Лавра

Бенджамін є засновником [phase eins]. Компанія застосовує багаторічний досвід та технічні знання у проведенні планових досліджень, координації процедур конкурентної боротьби та розробку стратегій посередництва у вирішенні конфліктів.
Місія [phase eins]. – організація прозорих і надихаючих конкурсів, які призведуть до чесних закупівель та якісних розробок.
Бенджамін вважає водночас викликом та досягненням своєї компанії понад 200 проектів у 18 різних країнах. Деякі з них є більш відомі, інші мали більший вплив на життя людей.
Dirk Iede Terpstra
Дірк Іеде Терпстра
Physical Planning Department, City of Amsterdam, NL
День 1 | 20.04
14:45 | Київська муніципальна галерея Лавра

Дірк Іеде Терпстра — планувальник руху в Міській адміністрації Амстердаму. Він працює у різних масштабах, але завжди у складі комплексної команди. Серед останніх проектів є розробка політики для міських вулиць та мереж трафіку (пішоходів, велосипедів, громадського транспорту та автомобілів), генеральних планів, міських планів (таких як Sluisbuurt, Havenstad та Oostelijke Binnenstad) та проекти громадського простору, такі як проект Rode Loper (Red Carpet).
Tommi Mäkynen
Томмі Мякінен
Helsinki Zürich Office, CH
День 1 | 20.04
18:30 | Київська муніципальна галерея Лавра

Архітектор та міський планувальник, партнер у Helsinki Zürich Office. Його професійна діяльність обумовлена переконанням, що якість життя людей безпосередньо залежить від того, що їх оточує на роботі, вдома або в громадських місцях. Місія Helsinkizurich – створювати місця для гарного життя. Ключові проекти: Espoo Centre 2030 Vision (Espoo FI), Aviapolis Masterplan (Vantaa FI), Chäsimatt Mixed-Use Block (Rotkreuz CH), ELKZ Community Center (Zurich CH), Balboa Bar & Gym (Zurich CH);
Нагороди: 2017 Winner Architectural Innovation Awards; Finland Build Magazine 2016 Winner Excellence in Urban Design; Switzerland Corporate LiveWire Award 2016 International Innovation Prize; School as a Service project & Innovation Awards etc.

Mirjam Niemeyer
Міріам Німеєр
День 2 | 21.04
18:30 | Київська муніципальна галерея Лавра

Архітектор та урбан-дизайнер, засновник та партнер у Helsinki Zürich Office. Міріам була запрошеним професором у PBSA Düsseldorf, працювала дослідником у Institute of Urban Design при ETH Zurich та була тьютором числених міжнародних воркшопів.
Дослідниця, яка працює в галузі архітектури, містобудування та планування, досвідчена в роботі у міжнародному контексті, в організації та управлінні колективною роботою, процесами та подіями.

Haris Piplas
Харіс Піплас
День 1 | 20.04
11:15 | Київська Троянда (будівля біля Музею Води, орієнтир Жаба)

Харіс Піплас (народився в Сараєво) є міським дослідником та планувальником. Він навчався та працював у Сараєво, Берліні, Копенгагені, Мілані та Цюріху. Зараз працює в Urban-Think Tank Chair of Architecture and Urban Design Вищої Технічної Школи Цюріха. Поточний фокус досліджень Харіса полягає у визначенні потенціалу для важливих майбутніх міських трансформацій у містах Центрально-Східної Європи. Він працював над розробкою інноваційних досліджень, практичних та навчальних моделей у співпраці з академічними, галузевими та політичними партнерами. Серед них U-TT Digital Urban Global Toolbox, ISTP (Інститутом Науки, Технології та Політики), Urbanisation Research Incubator та the Urban Simulation Game.
Харіс був куратором павільйону «Сараєво зараз» на Венеційському архітектурному бієнале в 2016 році. Харіс є членом Young LeaderChair Switzerland в the Urban Land Institute, Номінант Aga Khan Foundation Award, а також радник ISOCARP, IFLA Europe, European ForumAlpbach, UN IPBES Н та інших організацій.

Matthias Rammig
Маттіас Рамміг
Transsolar KlimaEngineering, DE
День 1 | 20.04
10:00 | Архітур

Міждисциплінарний архітектор; інженер, ентузіаст з питань сталого розвитку. Інженер вTRANSSOLAR Energietechnik, інженер-проектувальник в Daylight, експерт з питань теплового моделювання, дипломований розробник Passive House та LEED AP (BD+C). Нагороди та видатні проекти: German Sustainability Award 2015 with Freivogel Mayer Architects; Los Angeles Academy Museum of Motion Pictures разом з RPBW; Refurbishment of Camp Nou Stadium of the FC Barcelona у співпраці з Nikken Architects; Renzo Piano Building Workshop, Італія та інші.
Andreas Ruby
Андреас Рубі
S AM Swiss Architecture Museum, CH
День 0 | 19.04
19:00 | Київська муніципальна галерея Лавра

Андреас Рубі – директор Швейцарського Музею Архітектури SAM, який є провідною установою в галузі медіації сучасної архітектури у Швейцарії.
Андреас Рубі розвиває змістовну та інституційну складові Музею, вигідно позиціонуючи його на міжнародній арені. Як єдиний національний музей архітектури в Швейцарії SAM закріплює за архітектурою роль культурного надбання Швейцарії. Андреас Рубi також впроваджує інноваційні концепції медіації, які виходять за рамки музейного простору та звертаються до широкої громадськості.
Андреас Рубі урочисто відкриє виставку S AM "Schweizweit" в рамках 11-го Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions 19 квітня о 18.30 в галереї мистецтв «Лавра» . Виставка організована за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.

Ken Smith
Кен Сміт
День 2 | 21.04
19:40 | РІчпорт

Кен Сміт – ландшафтний архітектор, урбаніст та художник з Нью-Йорку. Він створює ландшафти, особливо парки та інші громадські простори, як спосіб поліпшення якості міського життя. Його робота витісняє за рамки традиційних типологій створення ландшафтів, які спираються на різноманітні культурні традиції та впливи сучасної культури. Найвидатніші проекти: Museum of Modern Art Roof Garden у Нью-Йорку, Santa Fe Railyard Park, Нью-Мехіко, Village of Yorkville Park, Торонто та багато інших.
Martijn de Wit
Мартайн де Віт
Urban designer, Physical Planning Department,
City of Amsterdam, NL
День 1 | 20.04
14:15 | Київська муніципальна галерея Лавра

Мартайн Де Віт є міським планувальником міської адміністрації Амстердама з 2007 року. До цього часу він отримав досвід роботи в архітектурних бюро Teun Koolhaas і Frits Palmboom.
Де Віт був залучений до розробки регіональних планів, генеральних планів та міських планів по всіх Нідерландах. Як міський планувальник Мартайн працював над наймасштабнішими проектами міської адміністрації Амстердама з 2007 року. Його першочерговий внесок за останні 10 років полягає у декількох планах для району Zuidas (Амстердам), зокрема Zuidasdok, огородженні кільцевої автомагістралі та багатофункціональному будівельному комплексі Долини.

Grisha Zotov
Григорій Зотов
Architectural Prescription, NL

День 2 | 21.04
18:10 | Річпорт

З 2016 – засновник архітектурної студії "Architectural prescription", що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи – це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проектів та процесів, в яких формою є функція.
Він отримав цінний досвід працюючи у Architecten Cie, OMA, BIG, UNstudio та Zotov&Co.

Viktor Zotov
Віктор Зотов
ZOTOV&CO, UA
День 1 | 20.04
11:45 | Київська Троянда (будівля біля Музею Води, орієнтир Жаба)

У 1986 р. закінчив архітектурний факультет Харківського Інженерно-Будівельного Інституту.
У 2004 р. засновник архітектурного бюро ZOTOV&CO.
У 2008 р. засновник міжнародного архітектурного фестивалю CANactions.
У 2015 р. співзасновник Школи Урбаністики CANactions.
АРХІТУРИ
Два змішані архітектурні тури по найвизначнішим, найболючішим та найпрекраснішим місцям Києва пройдуть в рамках Фестивалю CANactions:
від Лаври до Подолу та Річпорту,
вздовж Великого Дніпра по шляху нашоі прекрасної Крайки.

Спікери фестивалю, окрім основного виступу на головній сцені, безпосередньо візьмуть участь у турах та стануть їх лідерами:
Haris Piplas, ETH Zürich, U-TT, Martijn De Wit, Physical Planning Department, City of Amsterdam, NL Dirk Iede Terpstra, Physical Planning Department, City of Amsterdam, NL, Viktor Zotov, ZOTOV&CO, CANactions, UA, Matthias Rammig, Transsolar, Benjamin Hossbach, [phase eins].
Маршрут архітуру
На різних відрізках маршруту ми об'єднаємо групи з 2-3 ораторів, які будуть йти цим шляхом , коментувати та обговорювати побачене, дискутувати, співпрацювати та об'єднувати людей у процесі вивчення міста.

Будемо йти пішки, плисти на кораблі, досліджувати місто та насолоджуватись красою весняного Києва та недооціненим скарбом — Дніпром.

Перший день – йдемо за течією.
Другий — проти течії.
МОЖЕШ — ДІЙ
CAN — ACT

Участь за наявності квитка та реєстрацією.
20 квітня 9:45, Арка Дружби Народів
21 квітня 9:45, Річковий Вокзал, Причал №12
ВОРКШОПИ
Як «тимчасові» проекти можуть започаткувати постійну співпрацю
Тема / мета
Лондонський Фестиваль Архітектури (ЛФА), володіючи унікальним та, головне, успішним досвідом створення Павільйону Dulwich в 2017, зокрема, та інших тимчасових проектів по всьому світу, проведе воркшоп в рамках фестивалю CANactions 2018, учасники якого дізнаються як на власному досвіді створити проект, який слугуватиме ідеальною платформою для формування міждисциплінарних зв'язків архітектурної практики та державних установ та організацій. Куруватимуть воркшоп директор ЛФА Темсі Томсон та його програмний диретор Роза Роджіна.
Організатор
Лондонський Фестиваль Архітектури (ЛФА), якому цього року виповнюється 14 років, — найбільший європейський щорічний фестиваль архітектури, який організовує сотні подій по всьому Лондону, які тривають цілий місяць з 1 по 30 червня, паралельно з цим, ЛФА проводить цілу низку цілорічних подій іншого формату та змісту. Лондонський Фестиваль Архітектури — унікальна подія, що триває цілий рік та є платформою для комунікацій ключових урядових постатей та лідерів громадської думки, світових культурних організацій, архітекторів та широкої громадської аудиторії, чисельністю понад 400,000 чоловік.
ЛФА виступає тестовим майданчиком для різноманітних ідеї, продукуючи, таким чином, креативні новаторські рішення глобального та регіонального масштабу. До прикладу, в попередні роки, за ініціативою Фестивалю було тимчасово припинено рух по Exhibition Road, завантаженої дороги в лондонському Музейному Кварталі разом з декількома установами. Ця, та інші інтервенції, не лише перетворили Лондон на один з найкомфортніших та привітних міст в сенсі комфортних та якісних публічних просторів, але й принесли користь як архітекторам, так і державним установам.
ФОРМАТ
3-годинний воркшоп
КУРАТОРи
Темсі Томсон (директор) та Роза Роджіна (програмний директор)
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Архітектори, дизайнери, працівники культурних інституцій та представники громадських організацій (ГО)
ДАТИ
День 1 / 21.04 10:00 – 13:00 / Річпорт
КІЛЬКІСТЬ учасників
20
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ
Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
Connections From The Fringe
Тема / мета
ЧАСТИНА 1: ПОБАЧИТИ / ЗНАЙТИ / ЗРОБИТИ Ця тригодинна сесія ознайомить учасників з підходами, і методами архітектури, які стали каталізатором змін у Шотландії. Як організація, ми прагнемо, в першу чергу, спостерігати, досліджувати культуру, аналізувати практичну діяльність та фінальний продукт архітектури та дизайну, перш ніж похапцем використовувати ресурси, які дадуть миттєвий, проте не найкращий результат. Пріоритетом нашої робот є пошук нових можливостей та сценаріїв розвитку, які покращать наш спільний простір існування. Протягом трьох годин ми будемо працювати в групі, щоб застосувати цей підхід до одного з районів Києва. Ми проаналізуємо територію дослідження, визначимо її сильні та слабкі сторони, потенціал та можливі загрози, використаємо виявлені ресурси застосовуючи інноваційні інструменти роботи з територіями.
Ця частина роботи пройде під гаслами органічності, чутливості, інновативності та продемонструє методи швидкого створення прототипів, які дозволять формувати комфортні осередки в наших містах. ЧАСТИНА 2: РЕФЛЕКСУВАТИ / ДЕБАТУВАТИ/ ОБГОВОРЮВАТИ Заключна двогодинна частина воркшопу розпочнеться з рефлексій з приводу появи платформи Architecture Fringe як такої, її контекст, цілі та плани на майбутнє. Ми розглянемо Test Unit - проект у Глазго (Шотландія) - як прототип комфортного громадського простору та, розширивши поле зору, переглянути громадське суспільство в контексті права власності на об'єкти землекористування в Шотландії, як з історичної точки зору, так і в сфері нового законодавства.
Організатор
Платформа Architecture Fringe була заснована в 2015 році групою архітекторів, дизайнерів, фотографів, інженерів, візуальних митців та кураторів, щоб заохотити публічне обговорення архітектури та дизайну Шотландії в широкому культурному та соціально-політичному контексті. The Architecture Fringe є некомерційною організацією, що представляє інтереси громади та координується командою волонтерів.
Основними напрямками роботи платформи є:
— Підтримка нової архітектурної практики в Шотландії;
— Формування дружньої але критичної спільноти однодумців;
— Створення майданчику для широкої дискусії та обговорення шотладської архітектури в сучасному культурному та соціо-політичному контексті;
— Заохочення взаємодії з іншими людьми та організаціями на міжнародному рівні.
ФОРМАТ
ЧАСТИНА 1: ПОБАЧИТИ / ЗНАЙТИ / ЗРОБИТИ – З'єднуючи Людей з Місцем: Ідеї, Організації та Дії
ЧАСТИНА 2: РЕФЛЕКСУВАТИ / ДЕБАТУВАТИ/ ОБГОВОРЮВАТИ– Чим сьогодні живе проактивізм на місцях у Шотландії
КУРАТОРи
Лі Івет, Акіко Кобаяші, Енді Самерс, Нейл МакГуаїр
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Усі, кому цікаво ініціювати культурні та інституціональні зміни в цілому, та в межах конкретних організацій, а також ті, хто вірить в принцип «від слова до діла» та змінює простір доквола.
ДАТИ
День 1 / 20.04 10:00 – 16:00 /

КІЛЬКІСТЬ Учасників

Частина 1: до 20
Частина 2: необмежена кількість
РОБОЧА МОВА

англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ

Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
Shifting Perspectives
Тема / мета
Дводенний воркшоп ставить за мету вивчення та осягнення багатющої історії схилів Дніпра. Обмежуючись порівняно невеликою ділянкою дніпровських схилів, учасники провадитимуть комплексне дослідження, використовуючи колективний метод як педагогічний інструмент. Прогулянка почнеться з контраверсійної Арки Дружби Народів, звідки відкривається захоплююча панорама на Труханів острів та пішохідний міст, і закінчується на пляжі, з видом на знамениту київську панораму.
Буде приділено особливу увагу існуючій культурній інфраструктурі (музей води, ляльковий театр, річковий порт + фунікулер, парковий міст) не тільки як місцям зустрічі але також як чомусь вартісному та символічному в суспільному житті. На другий день учасники перенесуть пішохідну частину свого дослідження на воду, де побачитимуть маршрут свого першого дня з човна. Результатом роботи стане колективна критична карта, створена з підбірки шарів командного дослідження з метою створення альтернативного маршруту для міських дослідників.
Організатор
Міодраг Куч є міждисциплінарним митцем та теоретиком, який отримав освіту архітектора / урбаніста в різних культурних умовах. Його основна робота полягає у дослідженні ролі ефемерних структур у невизначених міських умовах та просторових асигнуваннях маргінальних соціальних груп. Він є засновником студії ParaArtFormations, що працює на перетині міських досліджень, перформативно-планувальних, мистецьких інтервенцій та мікрополітики. В даний час Міодраг є директором програми та куратором в ZK / U (Центр мистецтв і урбаністики) Берлін, досліджуючи нові способи продукування знань крізь призму критичної міської педагогіки.
ФОРМАТ
2 денний воркшоп
КУРАТОРи
Міодраг Куч
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
До участі запрошуються представники різних професій та гендерної приналежності, які зацікавлені у виявленні нових методів роботи з досліджуваною територію та її вдосконалення, як наслідок. Заохочуються учасники, які мають щонайменше одну персональну історію, пов'язану з цією територією.
ДАТИ
День 1 / 20.04 та День 2 / 21.04
10:00 – 13:00 /

Від Арки Дружби Народів до Труханового острову
КІЛЬКІСТЬ Учасників

12
РОБОЧА МОВА

англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ

Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
МАЙСТЕР-КЛАСИ
Connection to Modernism : study case of Le Corbusier in Marseille, a contemporary urban project around the Cité Radieuse.
Тема
Двогодинний майстер-клас під керівництвом Мартіна Дюплантьєра ознайомить учасників з одним із засобів застосування стилістики Модернізму на прикладі проекту архітектора Ле Корбузьє в Марселі.
Організатор
Мартін Дюплантер отримав диплом бакалавра в HEC у 2003 році та диплом магістра в Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Paris - Malaquais в 2007 році.
Будучи зацікавленим у пошуку глобальної візії розвитку архітектури, він опирається на свій практичний досвід, отриманий у Китаї, Мексиці та Нігері, де він розробив метод земляного будівництва без використання дерева. Він розпочав свою кар'єру у всесвітньо відомих архітектурних майстернях, а саме: Gerkan, Marg und Partners Architekten в Берліні, потім в David Chipperfield Architects в Лондоні, де він був частиною концептуальної команди.
Мартін Дюплантіер працював над низкою проектів регіонального масштабу: набережна в Англеті, парк в Сокольниках (Москва), розробка стратегії розвитку Реймського Порту Кольберта (Франція) та урбаністичного проекту "Cité Radieuse" у Марселі.
Зараз Мартін є новим президентом AMO — національної асоціації, яка об'єднує Спілку Архітекторів, девелоперів та державні інституції для підвищення якості архітектури.

14:00 – 16:00, Локація: Річпорт

Майстер-класи під керівництвом тьюторів Харківської Школи Архітектури
Тема / мета
Харківська Школа Архітектури представить на Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions панель освітніх майстер-класів, де тьютори Школи нададуть можливість гостям фестивалю відчути освітній процес через методики нульового року Школи.

Уявіть текст у широкому розумінні цього слова. Філософський або літературний текст, живопис, комікс, кінофільм, архітектура, місто. Як читати текст? Яким чином текст пов'язаний із зображенням і простором? Як осмислити і побудувати критику тексту? Разом з Борисом Філоненко учасники майстер-класу наблизяться до осмисленності сприйняття текстів та сенсів в різних форматах.
Борис Філоненко – Арт-критик, викладач, куратор. Пише про сучасне українське мистецтво і комікси. Викладає курс «Філософія» в Харківській Школі Архітектури, читає курс «Повільна історія мистецтва» в арт-центрі Aza Nizi Maza.

Воркшоп з Ярославом Яковлевим допоможе позбавити страху, що ніби-то ви не вмієте малювати. Або не вмієте малювати добре чи малювати на публіці. Ви спробуєте бачити та аналізувати побачене, фіксувати та розмірковувати над тим, що зафіксовано.
Через групові вуличні замальовки незвичайного серед звичайного спробуєте залишити у блокнотах своє ставлення до «нецікавого сьогодення».
Ярослав Яковлев – Архітектор, випускник школи урбаністики CANactions. Засновник регіонального представництва UrbanSketchers у Харкові. Стажувався в муніципалітеті Цюріха як соціоурбаніст. Співзасновник креативної агенції «СЯІВО»

Майстер-клас з Данилою Штангєєвим підніме питання інструментарію сучасного архітектора. «Навіщо мені 3D? Я можу нормально і руками», скажете Ви.
Можливо, але перш ніж заявити про це, Данило допоможе отримати базове уявлення про те, як вірно обирати інструменти для різних задач, поглянути на внутрішню логіку програм.
Данило Штангєєв – Архітектор, креативний директор студії архітектурної візуалізації та анімації Colotune CG.
Має досвід роботи із 3D візуалізацією, дизайном інтерфейсів та ілюстрацією.

Звичайно, моделювання, найкращий спосіб перевірки як буде виглядати готовий об'єкт, – подивившись на нього завдяки моделюванню. Разом з Віталієм Правиком ви дізнаєтесь про технологiю "Hot wire cutting", як за допомогою простих прийомiв отримати майже будь-яку форму. Це один із базових інструментів у роботі архітектора та один з найпопулярніших медіумів для презентації ідей.
Віталій Правик – Архітектор, дизайнер, моделiст.
Організатор
20-го та 21-го квітня в рамках Фестивалю CANactions відбудуться майстер-класи під керівництвом тьюторів Харківської Школи Архітектури. Харківська Школа Архітектури — приватний архітектурний вищий навчальний заклад в Україні. Засновники учбового закладу ставили собі за мету створення Школи аби підготувати майбутнє покоління професійних відповідальних архітекторів та урбаністів, які реалізують якісні просторові зміни в Україні та створити разом якісне середовище з акцентом на сучасні технології та виклики суспільства.
Більше інформації про Школу за посиланням: http://kharkiv.school/

20.04, 16:00 – 19:00, Локація: Київська муніципальна
галерея Лавра
21.04, 16:00 – 19:00, Локація: Річпорт


ДИСКУСІЇ
Формування архітектури, як результат проникнення політичної волі у фізичний простір.
День 2 | 21.04
12:15 | Річпорт
Формат
Панельна Дискусія
Тема
Urban Forum Kazakhstan запрошує долучитися до обговорення теми взаємодії фізичного простору міст із відображенням національної політики та економічної моделі, і як це може бути продиктовано режимами та ідеологіями. Панельна дискусія має на меті об'єднати дослідників, публіцистів та практикуючих урбанстів для обговорення моделей та умов взаємодії архітектури та політики, спільного та відмінного між урбанізмом та політичною наукою, варіативності політичних дискурсів у міському середовищі.
Організатор
Urban Forum Kazakahstan — це постійно діюча, незалежна платформа, метою якої є промоція діалогу містян-дослідників, експертів-практиків, активістів і влади міста. Перший форум було організовано в 2015 р., і його створення відіграло ключову роль в створенні тренду - підвищення зацікавленості з боку містян до питань міського розвитку, процесів та змін, що їх зазнає сам простір міст безпосередньо.
Спікери
Проф. Філіп Мейзер — архітектор, арт-куратор та засновник видавництва DOM - живе в Берліні. Відомий експерт радянської та пострадянської архітектури. Проф. Мейзер є автором концепції «євразійських міст», яку він особисто представить під час дискусії.
Люсі Уоллфорд — британський урбаніст і дослідник. Її головний науковий інтерес полягає у формуванні міських ініціатив, що працюють на пострадянському просторі та трансформації міської структури, визначеної політичними змінами та подальшим закріпленням нових режимів.
Рашад Ширінов — дослідник університету Radboud University Nijmegen (Нідерланди).
Його дослідницька сфера - трансформація громадянського суспільства та громадського простору в пострадянських містах. Працюючи в ції науковій площин,і він отримав грант від Фонду Відкритого Суспільства для підтримки досліджень. Він має великий досвід спостереження та аналізу виборів, працював із місіями спостереження ОБСЄ в Грузії, Киргизстані, Україні, Білорусі, Нідерландах та Італії.
Модератори
Модератори дискусії: Засновники Urban Forum Kazakhstan
Аділь Нурмаков – кандидат політичних наук, експерт в галузі політології та мас-медіа. Аділь працював у дослідницькій сфері - вивчав інститути громадянського суспільства, викладав і займався науковою діяльністю. Аділь називає себе ентузіастом Алмати він творець міського сайту alatoday.info, співавтор путівника «Алмати сьогодні», який опублікувало видавництво Vox Populi.
Асель Есжанова не лише архітектор, але й культурний та суспільний діяч. На її кар'єру безпосередньо вплинули дискусії про архітектуру та урбанізм, а також зростаючий серед громадськості інтерес до дизайну.
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Презентація книги «Міста для людей»

CANactions у співпраці з видавництвом «Основи» здійснює видання бестселеру світової урбаністики «Міста для людей» Йена Ґeла українською.

Презентація книги відбудеться на 11-му Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 21 квітня в Києві. Йен Ґeл вперше відвідає Україну, щоб представити «Міста для людей» українській аудиторії.
День 2 | 21.04
15:00 | Річпорт
КОРОТКІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Що: Сall на подачу заявок для участі у форматі «КОРОТКІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ» в рамках CANactions International Architecture Festival 2018 20 квітня в Києві.

Хто: студенти, архітектурні бюро, проектувальники, чиновники, забудовники,
громадські організації, урбаністи.

Для чого: можливість презентувати ідею,
розширити зв'язки, дізнатись, що відбувається у колег.

Тема: Connections / З'єднання.

День 1 / 20.04
20:00/ Київська муніципальна галерея Лавра
1. Аналітичний центр CEDOS / Іван Вербицький
Дослідження як шлях до права на місто

2. Pixelated Realities / Алік Кадум
Цифрові методи збереження культурної спадщини

3. Асоціація велосипедистів Києва / Маріанна Маршаленко, Вадим Денисенко
Конкурс «Велопрацедавець року»: як бізнес велосипедизує міста

4. Архітекторка, випускниця швецької архітектурної школи Умео / Алла Онопченко
Архітектурні практики: Інтервенція задля діалогу

5. MIstudio / Ірина Волинець та Марія Процик
Національний меморіальний комплекс Героїв
Небесної Сотні


6. Львівська освітня фундація / Катя Яковець
Будуємо Україну разом. Об'єднуючи людей
та створюючи простори довіри


7. Дитяча архітектурна школа / Богдан Волинський
Рання архітектурна освіта в українських містах

8. ГО «Місто-сад» / Олексій Кокорін, Даша Подольцева,
Елена Орап

Створення партисипативних ігрових майданчиків
з дітьми


9. Дитяча Архітектурна Студія Arch4Kids / Поліна Адаменко
Архітектура як спосіб розвитку дитини
10. ГО Be-e-human / Костянтин Борисов
Кафе в будиночках на деревах – як приклад міського дизайну

11. Агенція просторового розвитку КП «Інститут
розвитку міст» Вінницької міської ради / Максим Крамар

Реновація колишнього кінотеатру «Росія» в сучасний культурний простір

12. Urbanideas / Ольга Криворучко
Перетворення площі Святого Теодора у Львові: видиме і невидиме

13. Проект Нова Контрактова / Антон Олійник
Що відбувається на Контрактовій площі зараз?

14. Житомирська міська рада / Микола Костриця
Інтегрований розвиток Житомира: планування & партисипація

15. buro-o / Дмитро Макагон
Чи обов'язково дешеве житло має бути поганим

16. Ініціатива зі збереження архітектурної спадщини міста «ФранківськЯкийТребаБерегти» / Марія Козакевич
Реставрація старовинних дверей – як спосіб відреставрувати історичну пам'ять містян

17. Бюро «Ренте» та активний діяч Burning Man community в Україні / Олександр Овсянко
Місто яке завжди з тобою
ШКОЛА CANACTIONS
Впродовж двох днів на фестивалі працюватиме експозиція від CANactions School for Urban Studies, а також відбудеться презентація проектів випускників цьогорічної програми Advanced Studies in Integrated Urban Development (ASIUD) Школи CANactions.
День 2 / 21.04 16:00
Річпорт
ВИСТАВКИ
МИНУЛЕ, СЬОГОДЕННЯ, МАЙБУТНЄ
Як бути архітектором вчора, сьогодні та надалі


Itinerant Office представляє «Минуле, Сьогодення, Майбутнє: про те, як бути архітектором вчора, сьогодні та надалі» – проект у форматі відео-інтерв'ю, спрямований на розуміння того, як змінюється професія архітектора з точок зору 11 голландських та італійських практик. Проект, який курує Itinerant Office – в рамках культурної програми New Generations – був реалізований завдяки підтримці Посольства Королівства Нідерландів в Італії та Фонду творчих індустрій Нідерландів.

Виставка «Минуле, Сьогодення, Майбутнє» буде презентована на 11-му Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 20-21 квітня в Києві. На виставці представлені всі 33 короткі відео-інтерв'ю, веб-сайт з додатковою інформацією та зображенням кожної студії, залаштункових кадрів та повною транскрипцією інтерв'ю, зібраних в трьох різних брошурах.

День 1, 20.04, 15:15
Київська муніципальна галерея Лавра
SCHWEIZWEIT

«Schweizweit» відстежує архітектурні бюро Швейцарії, які бурхливо розвивались протягом останніх двох десятиліть. Виставка являє собою топографію архітектурної роботи в Швейцарії, а також демонструє спільність і відмінність у проблематиці, змісті та формальних стратегіях, які актуальні сьогодні для швейцарських архітекторів.

Організатор виставки — S AM — Швейцарський Музей Архітектури. Директор S AM Андреас Рубі урочисто відкриє виставку «Schweizweit» в рамках 11-го Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions 20-21 квітня в Києві.

Виставка організована за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.
19.04 – 10.05
Київська муніципальна галерея Лавра
ВІДЕО ПРОГРАМА
Trailer ZAGREB CONFIDENTIAL — IMAGINARY FUTURES
ZAGREB CONFIDENTIAL — IMAGINARY FUTURES

Короткий документально-експериментальний фільм, 2016 року. Режисер Дарко Фріц, Хорватія.
Фільм простежує 50-річний міський розвиток району Загреба, побудованого після 1960-х років. Спадщина модернізму та утопічний урбанізм розміщуються в сучасному контексті, що характеризується перехідним етапом та відсутністю містобудівного планування. Інноваційна технологія алгоритмічного редагування була розроблена для того, щоб зіставити архівні кадри з 3D моделюванням.
LEARNING FROM AARHUS

Learning from Aarhus Директор та програмний директор Копенгагенського архітектурного фестивалю, Josephine Michau та Signe Sophie Bøggild , представить результати літньої школи 2016 року, що досліджувала перспективи данського міста Орхус. Міжнародні учасники були запрошені переосмислити відносини між архітектурою та фільмом. Josephine та Signe розкажуть про мультидисциплінарну групу по дослідженню міста новими та більш тонкими засобами - не тільки глянсових зображень міського брендингу, але й тих його частин, які вважаються непопулярними, похмурими або невдалими.

В короткій дискусії після перегляду фільму вони обговорять потенціал об'єднання двох засобів масової інформації - кіно та архітектури - як подвійного об'єктива для дослідження міста та перспективи формату літньої школи для фестивалю архітектури та медіа.

День 2 , 21.04,11:00 / Річпорт
ДИТЯЧА ПРОГРАМА
В рамках 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions Дитяча Архітектруна Студія ARCH4KIDS об`єднає під своїм дахом дітейта відомих архітекторів, простір виставки та свіже повітря, фантазії й реальні макети, творчість та радість. Архітектура об'єднує. Буде весело і цікаво.
День 1, 20.04 та день 2, 21.04
Київська муніципальна галерея Лавра та Річпорт
КОНКУРСИ
Error get alias