ЛЕКЦІЇ
Reinier de Graaf
OMA (NL)
Архітектор, партнер архітектурного бюро Office for Metropolitan Architecture (OMA). Рейнір є співзасновником АМО — аналітичного центру ОМА, запрошеним професором з дисципліни Міського Дизайну факультету Архітектури Кембриджського університету. Автор багатьох відомих на весь світ архітектурних проектів та переможець численних міжнародних конкурсів. Рейнір де Грааф автор книги «Чотири стіни та дах: складна природа простої професії».
Viggo Haremst
Henning Larsen (DK)
Viggo є партнером та дизайн-директор офісу Henning Larsen в Копенгагені. Основні напрямки діяльності Viggo включають нагляд за розробкою дизайну офісної конкуренції, проектів, контактів з клієнтами та стратегічного розвитку офісу на міжнародних ринках. Viggo бачить велику міжнародну перспективу, опираючись на свій великий досвід роботи з проектування міжнародних проектів у Європі, Азії та на Близькому Сході. Його здатність керувати та розвивати конкурсні проекти з чіткими концепціями та розумінням місцевого контексту лежить в основі багатьох важливих внесків профілю Henning Larsen. Viggo є популярним спікером, який забезпечують розуміння методу проектування та проектів Henning Larsen на конференціях і подіях по всьому світу. Viggo є зовнішнім екзаменатором у Королівській Данській Академії образотворчих мистецтв і у Технічному Університеті в Мюнхені. Він викладає передову геометрію в Технічному університеті Копенгагена і є професором в Академії архітектурної культури в Гамбурзі.
Klaus Overmeyer
Urban Catalyst (DE)
Ландшафтний архітектор та засновник Urban Catalyst. Філософія його офісу глибоко вкорінена в оптимістичному ставленні до трансформації сучасного міського ландшафту. У рамках складних процесів міських змін, Urban Catalyst розробляє моделі участі для проектування та використання просторів у процесах трансформації для міст, приватних підприємств та громадських організацій. Klaus Overmeyer — міжнародний модератор наставників, член журі та стратегічний консультант у численних проектах міської трансформації. На інтерфейсі міського проектування, планування та участі він досягає успіху у створенні майбутніх моделей для міст та просторів, орієнтованих на зацікавлених сторін. З 2010 року він є професором ландшафтної архітектури Бергіського університету Вупперталь.
Яна Голубєва
MLA+ (RU)
Міський планувальник та дослідник. Відповідає за інтеграцію міжнародного досвіду бюро MLA+ у російський контекст. Яна очолює бюро MLA+ у Санкт-Петербурзі та Москві. Серед професійних здобутків Яни — дослідження потенціалу розвитку міста Санкт-Петербурга.
Stephan Sigrist
ETH Zürich, W.I.R.E. (CH)
Засновник та голова аналітичного центру W.I.R.E., багато років присвятив здійсненню аналізу міждисциплінарних зв'язків та шляхів розвитку бізнесу та суспільства, зосереджуючись на впровадженні цифрових технологій в галузі наук про життя, фінансових послуг, засобів масової інформації, інфраструктури та мобільності. Видавець серії книжок ABSTRAKT, автор низки публікацій та ключовий спікер міжнародних конференцій. Разом з W.I.R.E. він консультує розробників довгострокових стратегій, інноваційних проектів та підтримує компанії в процесі створення ними просторів, орієнтованих на майбутніх працівників задля обміну з клієнтами.
Jord den Hollander
AFFR (NL)
Голандський архітектор і кінорежисер. У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багатьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури.
Polina Bachlakova
SPACE10 (DK)
Поліна Бахлакова, народилася в Москві, виросла у Ванкувері і зараз живе в Копенгагені. Поліна редактор та копірайтер в SPACE10 де створює текстовий контент та транслює візію SPACE10 міжнародній аудиторії. Якось Поліна написала кулінарну книгу та створила її версію для додатку доповненої реальності, адже вона переконана в тому, що потрібно використовувати все, що сприяє поширенню візії SPACE10 щодо демократичного забезпечення кращого і стійкішого способу життя.

Працювати в SPACE10 Поліна почала як письменниця, паралельно була редактором в Vice та Girls Are Awesome, згодом копірайтером у VIRTUE та інших дизайн агенціях. Поза цим, вона також журналіст-фралінсер та редактор. Її тексти, здебільшого на феміністичні теми, можна знайти в таких виданнях як VICE, Broadly, ILLEGAL!, в журналі Plethora, Sindroms та The Murmur. Свій вільний час Поліна присвячує участі у проекті, який надає безпечний простір для маргіналізованих жінок-мігрантів у Копенгагені.
G̀erman Mitish
EASA Ukraine (UA)
ЄАСА проходить щоліта з 1 981 року у різних країнах протягом двох тижнів. Вона організована студентами для студентів та існує завдяки командним діям спільноти. Щорічно більше 400 студентів беруть участь у заході: відвідують семінари, виставки, лекції, що об'єднані однією темою. Тема змінюється щороку та відображає актуальні проблеми архітектури та суспільства. Події організовують студенти у співпраці з викладачами та досвідченими архітекторами і охоплюють широкий спектр діяльності мистецтва та архітектури. ЄАСА не має формальної структури, кожна подія організована як унікальне явище командою країни, в якій проходить Асамблея. Учасники ЄАСА відбираються Національними Представниками своїх країн. Герман Мітіш зі своїми коллегами представить ЄАСА на Архітектурному Фестивалі CANactions.
Michelle Provoost
Crimson Architectural Historians (NL)
Керівник Independent School for the City, співзасновниця Crimson Historians and Urbanist та директор New Town Institute. Michelle спеціалізується на історії міського планування, післявоєнної архітектури та сучасному міському розвитку. Вона регулярно читає лекції по всій Європі, Азії, Африці та США, а також бере участь у багатьох муніципальних, національних, приватних комітетах та журі. Викладає у Голландських університетах та за кордоном.
David Bravo Bordas
Centre of Contemporary Culture of Barcelona (ES)
Архітектор, з 2016 року консультує мера Барселони щодо реалізації стратегії проти джентрифікації. З 2003 David мав колаборацію з Центром Сучасної Культури Барселони (CCCB) як керівник Європейської Премії для Міського Громадського Простору, де він також є секретарем у журі. Він замовив для CCCB виставку "Piso Piloto", яка розповідає про права на житло і документальний фільм «Європа-місто», спрямований на іспанське громадське телебачення (RTVE), як на європейську модель міста.
МАЙСТЕР-КЛАСИ
Щастя в міському плануванні
ТЕМА

З чого складається щастя?
Чи може щастя бути визначальним чинником у міському плануванні?
Як це впливає на прийняття архітектурних та просторових рішень?
Про щастя на прикладі концепції просторового розвитку території Китаєва.
Григорій Зотов
Григорій Зотов засновник архітектурної студії Architectural Prescription, що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи — це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проектів та процесів, в яких формою є функція. Григорій Зотов є одним із засновників Школи CANactions та викладає Urban Fabric studio в Амстердамській академії архітектури. Григорій отримав цінний досвід працюючи у Architecten Cie, OMA, BIG та ZOTOV&CO.
ДАТA

День 2 / 18.05
10:00 – 13:00 / Річпорт
РОБОЧА МОВА

Aнглійська
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Архітектори, дизайнери, працівники культурних інституцій та урбаністи
Формат

3-годинний майстер-клас
ДИСКУСІЇ
Локалізований на різних рівнях і масштабах управління, в територіальному контексті міста, села чи регіону, феномен громади як соціального та просторового явища стане центральним предметом дискусії на Фестивалі CANactions 2019.
ШКОЛА CANACTIONS
Під час Фестивалю Школа CANactions представить результати поточних програм післядипломної освіти в Україні та Нідерландах, а також презентує майбутні освітні проекти, сфокусовані на міждисциплінарних дослідженнях, стратегічному міському дизайні та плануванні.
КОНКУРСИ
Архітектурний відкритий проектний конкурс «Конкурс Молодих Архітекторів України 2019»

Завершився прийом заявок на участь у Конкурсі молодих архітекторів 2019. В результаті було отримано 118 проектів-заявок. Географія учасників Конкурсу: Київ (43), Львів (28), Дніпро(13), Чернівці(11), Харків(10), Полтава(4), Одеса(4), Ужгород(2), Івано-Франківськ(1), Стокгольм(1), Барселона(1). Наступним етапом Конкурсу є оголошення 10-ки фіналістів, яке відбудеться 29 квітня 2019 р. Визначення переможців та нагородження призами відбудеться під час Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions.

Головними нагородами Конкурсу є безкоштовне навчання на Магістратурі в міжнародній вищій школі архітектури Дессау (DIA), оплачуване 6-місячне стажування в одному з офісів MLA+, участь у Міжнародному воркшопі в Швейцарії в складі команди EASA Ukraine а також публікація проекту на платформі ArchDaily.
ВИСТАВКИ
POLIS: SEVEN LESSONS FROM THE EUROPEAN PRIZE FOR URBAN PUBLIC SPACE

Місто є далеко не ідеалістичним раєм, естетичне оточення, яке так часто демонструє архітектура або дизайн ландшафту, туристичні брошури або міська пропаганда. Саме тоді, коли мешканці міст становлять більше половини населення світу, один з найкращих артефактів, створений людством, стикається із загрозами, які породжують серйозні сумніви щодо їх майбутнього. У всьому світі міська місцевість зростає і змінюється у такий поганий спосіб, що співіснування в її межах можна поставити під сумнів.
Європа, яка протягом всієї історії створювала зразкові міста, з точки зору їх компактності, різноманіття і маштабу людини, не є винятком із можливих небезпек. Їхні міста постійно піддаються громадським змінам, котрі неодноразово перетворються на зброю, що завдає смертельний удар колективному проекту міської цивілізації. Дуже часто міське планування демонструвало, як воно може бути використано для соціального контролю або для спекуляції нерухомістю, і скільки шкоди може завдати довкіллю та природним ресурсам.

На щастя, європейські міста також мають багато прикладів гарної практики і показали, що кращі міста є можливим: місто, яке є більш придатним для життя і є інклюзивним для кожного, де багатство і можливості розприділяються серед громадян і передаються через покоління.


European Prize for Urban Public Space має на меті визнати і продемонструвати успішні приклади різних застосувань цієї демократичної концепції міста. За ВІСІМНАДЦЯТЬ років свого існування, премія, організована Центром сучасної культури Барселони (CCCB) разом з п'ятьма іншими європейськими інституціями, стала обсерваторією з привілейованими перспективами вирішення найрізноманітніших проблем.

Демонструючи цей досвід, 28 робіт, відібраних для цієї виставки, є показником демократичних якостей міських і соціальних фабрик Європи. Вони були згруповані як сім областей, які з'явилися як емпірично вивчені уроки: пам'ять, мобільність, суміш, набережна, поля, ринок і демократія. Вони всі привертали увагу до соціальних і політичних величин, що пронизують місто і які так добре відображені у грецькому терміні polis. Зрештою, як ми формуємо міста, так міста формують нас.
ДИТЯЧА ПРОГРАМА
Місто – це люди. Великі люди та маленькі люди. Але ж маленькі дуже швидко виростуть. І вже вони будуть керувати нашими містами, планувати їх та розбудовувати. Вони складатимуть наші громади та прийматимуть найважливіші рішення. Чи важливо навчити дітей вести діалог? Шукати компроміс? Знаходити спільні цінності? Відповідь є очевидною. Тож, разом із Дитячою Архітектурною Студією Arch4Kids, у дитячому просторі нашого фестивалю, будемо вчитися розмовляти один з одним, шукати спільне, знаходити раціональне зерно у розбіжностях. Та, звичайно, творити, творити і ще раз творити. 12-тий Міжнародний Архітектурний Фестиваль CANactions об`єднає під своїм дахом дітей та відомих архітекторів, простір виставки та свіже повітря фантазії, реальні макети, творчість та радість.