CANactions Festival 2018
ЛЕКЦІЇ
Jan Gehl /
Йен Ґел
Йен Ґєль народився у 1936 році у Копенгагені. Архітектор, професор та консультант з міського планування. Він зосередив свою кар'єру на поліпшенні якості життя в місті, переорієнтувавши міський устрій, зробивши його зручним, насамперед, для пішоходів, велосипедистів та громадського життя.
Автор «Життя між будівлями», «Громадські простори – Громадське життя», «Нові міські простори», «Нове міське життя», «Міста для людей» та «Як вивчати громадське життя?». «Життя між будівлями» та «Міста для людей» обидві були видані більш ніж сорока мовами в усьому світі.
У 2000 році з метою застосування теоретичних принципів у практичному плануванні він заснував компанію Gehl Architects. Основні проекти міського вдосконалення були здійснені для Копенгагена, Мельбурна, Сіднея, Лондона, Нью-Йорка та Москви.
Markus Appenzeller /
Маркус Апензелер
MLA+, Amsterdam Academy of Architecture, NL
Народився в 1972 та виріс у Німеччині. Після закінчення навчання в Штутгарті та Чикаго з 2001 року працював у Нідерландах. У 2012 році разом з партнерами заснував власну фірму MLA +, яка має 8 офісів по всьому світу. Зараз компанія MLA + залучена у проектах по містобудуванню і плануванню та комісіях з архітектури в Європі, Азії, Африці та Південній Америці.
Маркус є експертом з масштабних міських та архітектурних проектів у міжнародному контексті. Він постійний гість в Лондонській архітектурній школі AA, читає лекції в декількох школах Європи та викладає в Інституті Берлаге в Роттердамі. Він також пише з різних тем сучасного урбанізму та консультує компанії щодо того, як працювати в інших країнах та в інших культурних умовах. Своїми найбільш визначними проектами вважає Olympic Legacy Masterplan, London; Urban Development Strategy, Ekaterinburg; City Extension, Accra; Bao'An Regeneration Plan, Shenzhen.
З 2017 року Маркус Апензелер призначений керівником магістерської програми «Урбанізм» в Амстердамській Академії Архітектури.
Haris Piplas /
Харіс Піплас
Харіс Піплас (народився в Сараєво) є міським дослідником та планувальником. Він навчався та працював у Сараєво, Берліні, Копенгагені, Мілані та Цюріху. Зараз працює в Urban-Think Tank Chair of Architecture and Urban Design Вищої Технічної Школи Цюріха. Поточний фокус досліджень Харіса полягає у визначенні потенціалу для важливих майбутніх міських трансформацій у містах Центрально-Східної Європи. Він працював над розробкою інноваційних досліджень, практичних та навчальних моделей у співпраці з академічними, галузевими та політичними партнерами. Серед них U-TT Digital Urban Global Toolbox, ISTP (Інститутом Науки, Технології та Політики), Urbanisation Research Incubator та the Urban Simulation Game.
Харіс був куратором павільйону «Сараєво зараз» на Венеційському архітектурному бієнале в 2016 році. Харіс є членом Young LeaderChair Switzerland в the Urban Land Institute, Номінант Aga Khan Foundation Award, а також радник ISOCARP, IFLA Europe, European ForumAlpbach, UN IPBES Н та інших організацій.

Benjamin Hossbach
Бенджамін Хоссбах
Бенджамін є засновником [phase eins]. Компанія застосовує багаторічний досвід та технічні знання у проведенні планових досліджень, координації процедур конкурентної боротьби та розробку стратегій посередництва у вирішенні конфліктів.
Місія [phase eins]. – організація прозорих і надихаючих конкурсів, які призведуть до чесних закупівель та якісних розробок.
Бенджамін вважає водночас викликом та досягненням своєї компанії понад 200 проектів у 18 різних країнах. Деякі з них є більш відомі, інші мали більший вплив на життя людей.
Matthias Rammig
Маттіас Рамміг
Transsolar KlimaEngineering, DE
Міждисциплінарний архітектор; інженер, ентузіаст з питань сталого розвитку. Інженер вTRANSSOLAR Energietechnik, інженер-проектувальник в Daylight, експерт з питань теплового моделювання, дипломований розробник Passive House та LEED AP (BD+C). Нагороди та видатні проекти: German Sustainability Award 2015 with Freivogel Mayer Architects; Los Angeles Academy Museum of Motion Pictures разом з RPBW; Refurbishment of Camp Nou Stadium of the FC Barcelona у співпраці з Nikken Architects; Renzo Piano Building Workshop, Італія та інші.
Grisha Zotov
Григорій Зотов
Architectural Prescription, NL
З 2016 – засновник архітектурної студії "Architectural prescription", що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи – це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проектів та процесів, в яких формою є функція.
Він отримав цінний досвід працюючи у Architecten Cie, OMA, BIG, UNstudio та Zotov&Co.

Louise Fiil Hansen
Луіза Фііл Хансен
SLA, NO
Луїза Філ Хансен – партнер та керуючий директор SLA Norway. Вона вивчала урбаністику та ландшафтне мистецтво в університетах Данії та Австрії. У 2014 році вона заснувала SLA Norway в Осло. Луїза відповідальна за деякі найбільші проекти SLA Norway, зокрема проектування відтворення міських просторів в Новому урядовому районі Осло. Вона орієнтується на створення безпечних, надихаючих та привабливих місць, де інтегроване попередження тероризму та безпека йдуть поруч з відкритими та демократичними громадськими просторами.
Ken Smith
Кен Сміт
Кен Сміт – ландшафтний архітектор, урбаніст та художник з Нью-Йорку. Він створює ландшафти, особливо парки та інші громадські простори, як спосіб поліпшення якості міського життя. Його робота витісняє за рамки традиційних типологій створення ландшафтів, які спираються на різноманітні культурні традиції та впливи сучасної культури. Найвидатніші проекти: Museum of Modern Art Roof Garden у Нью-Йорку, Santa Fe Railyard Park, Нью-Мехіко, Village of Yorkville Park, Торонто та багато інших.
Viktor Zotov
Віктор Зотов
ZOTOV&CO, UA
У 1986 р. закінчив архітектурний факультет Харківського Інженерно-Будівельного Інституту.
У 2004 р. засновник архітектурного бюро ZOTOV&CO.
У 2008 р. засновник міжнародного архітектурного фестивалю CANactions.
У 2015 р. співзасновник Школи Урбаністики CANactions.
Tommi Mäkynen
Томмі Мякінен
Helsinki Zürich Office, CH
Архітектор та міський планувальник, партнер у Helsinki Zürich Office. Його професійна діяльність обумовлена переконанням, що якість життя людей безпосередньо залежить від того, що їх оточує на роботі, вдома або в громадських місцях. Місія Helsinkizurich – створювати місця для гарного життя. Ключові проекти: Espoo Centre 2030 Vision (Espoo FI), Aviapolis Masterplan (Vantaa FI), Chäsimatt Mixed-Use Block (Rotkreuz CH), ELKZ Community Center (Zurich CH), Balboa Bar & Gym (Zurich CH);
Нагороди: 2017 Winner Architectural Innovation Awards; Finland Build Magazine 2016 Winner Excellence in Urban Design; Switzerland Corporate LiveWire Award 2016 International Innovation Prize; School as a Service project & Innovation Awards etc.

Mirjam Niemeyer
Міріам Німеєр
Архітектор та урбан-дизайнер, засновник та партнер у Helsinki Zürich Office. Міріам була запрошеним професором у PBSA Düsseldorf, працювала дослідником у Institute of Urban Design при ETH Zurich та була тьютором числених міжнародних воркшопів.
Дослідниця, яка працює в галузі архітектури, містобудування та планування, досвідчена в роботі у міжнародному контексті, в організації та управлінні колективною роботою, процесами та подіями.

Martijn de Wit
Мартайн де Віт
Urban designer, NL
Мартайн Де Віт займається містоплануванням з 1999 року. Він отримав досвід роботи в архітектурних бюро Teun Koolhaas і Frits Palmboom.
Де Віт був залучений до розробки регіональних планів, генеральних планів та міських планів по всіх Нідерландах. Як міський планувальник Мартайн працював над наймасштабнішими проектами міської адміністрації Амстердама з 2007 року. Його першочерговий внесок за останні 10 років полягає у декількох планах для району Zuidas (Амстердам), зокрема Zuidasdok, огородженні кільцевої автомагістралі та багатофункціональному будівельному комплексі Долини.

ВОРКШОПИ
Як «тимчасові» проекти можуть започаткувати постійну співпрацю
Тема / мета
Лондонський Фестиваль Архітектури (ЛФА), володіючи унікальним та, головне, успішним досвідом створення Павільйону Dulwich в 2017, зокрема, та інших тимчасових проектів по всьому світу, проведе воркшоп в рамках фестивалю CANactions 2018, учасники якого дізнаються як на власному досвіді створити проект, який слугуватиме ідеальною платформою для формування міждисциплінарних зв'язків архітектурної практики та державних установ та організацій. Куруватимуть воркшоп директор ЛФА Темсі Томсон та його програмний диретор Роза Роджіна.
Організатор
Лондонський Фестиваль Архітектури (ЛФА), якому цього року виповнюється 14 років, — найбільший європейський щорічний фестиваль архітектури, який організовує сотні подій по всьому Лондону, які тривають цілий місяць з 1 по 30 червня, паралельно з цим, ЛФА проводить цілу низку цілорічних подій іншого формату та змісту. Лондонський Фестиваль Архітектури — унікальна подія, що триває цілий рік та є платформою для комунікацій ключових урядових постатей та лідерів громадської думки, світових культурних організацій, архітекторів та широкої громадської аудиторії, чисельністю понад 400,000 чоловік.
ЛФА виступає тестовим майданчиком для різноманітних ідеї, продукуючи, таким чином, креативні новаторські рішення глобального та регіонального масштабу. До прикладу, в попередні роки, за ініціативою Фестивалю було тимчасово припинено рух по Exhibition Road, завантаженої дороги в лондонському Музейному Кварталі разом з декількома установами. Ця, та інші інтервенції, не лише перетворили Лондон на один з найкомфортніших та привітних міст в сенсі комфортних та якісних публічних просторів, але й принесли користь як архітекторам, так і державним установам.
ФОРМАТ
3-годинний воркшоп
КУРАТОРи
Темсі Томсон (директор) та Роза Роджіна (програмний директор)
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Архітектори, дизайнери, працівники культурних інституцій та представники громадських організацій (ГО)
ДАТИ
20 або 21 квітня 2018
КІЛЬКІСТЬ учасників
20
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 20-21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ
Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
Connections From The Fringe
Тема / мета
ЧАСТИНА 1: ПОБАЧИТИ / ЗНАЙТИ / ЗРОБИТИ Ця тригодинна сесія ознайомить учасників з підходами, і методами архітектури, які стали каталізатором змін у Шотландії. Як організація, ми прагнемо, в першу чергу, спостерігати, досліджувати культуру, аналізувати практичну діяльність та фінальний продукт архітектури та дизайну, перш ніж похапцем використовувати ресурси, які дадуть миттєвий, проте не найкращий результат. Пріоритетом нашої робот є пошук нових можливостей та сценаріїв розвитку, які покращать наш спільний простір існування. Протягом трьох годин ми будемо працювати в групі, щоб застосувати цей підхід до одного з районів Києва. Ми проаналізуємо територію дослідження, визначимо її сильні та слабкі сторони, потенціал та можливі загрози, використаємо виявлені ресурси застосовуючи інноваційні інструменти роботи з територіями.
Ця частина роботи пройде під гаслами органічності, чутливості, інновативності та продемонструє методи швидкого створення прототипів, які дозволять формувати комфортні осередки в наших містах. ЧАСТИНА 2: РЕФЛЕКСУВАТИ / ДЕБАТУВАТИ/ ОБГОВОРЮВАТИ Заключна двогодинна частина воркшопу розпочнеться з рефлексій з приводу появи платформи Architecture Fringe як такої, її контекст, цілі та плани на майбутнє. Ми розглянемо Test Unit– проект у Глазго (Шотландія) – як прототип комфортного громадського простору.Book design is the art of incorporating the content, style, format, design, and sequence of the various components of a book into a coherent whole. In the words of Jan Tschichold, book design, "methods and rules upon which it is impossible to improve, have been developed over centuries. To produce perfect books, these rules have to be brought back to life and applied."
Організатор
Платформа Architecture Fringe була заснована в 2015 році групою архітекторів, дизайнерів, фотографів, інженерів, візуальних митців та кураторів, щоб заохотити публічне обговорення архітектури та дизайну Шотландії в широкому культурному та соціально-політичному контексті. The Architecture Fringe є некомерційною організацією, що представляє інтереси громади та координується командою волонтерів.
Основними напрямками роботи платформи є:
— Підтримка нової архітектурної практики в Шотландії;
— Формування дружньої але критичної спільноти однодумців;
— Створення майданчику для широкої дискусії та обговорення шотладської архітектури в сучасному культурному та соціо-політичному контексті;
— Заохочення взаємодії з іншими людьми та організаціями на міжнародному рівні.
ФОРМАТ
ЧАСТИНА 1: ПОБАЧИТИ / ЗНАЙТИ / ЗРОБИТИ – З'єднуючи Людей з Місцем: Ідеї, Організації та Дії
ЧАСТИНА 2: РЕФЛЕКСУВАТИ / ДЕБАТУВАТИ/ ОБГОВОРЮВАТИ– Чим сьогодні живе проактивізм на місцях у Шотландії
КУРАТОРи
Лі Івет, Акіко Кобаяші, Енді Самерс, Нейл МакГуаїр
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Усі, кому цікаво ініціювати культурні та інституціональні зміни в цілому, та в межах конкретних організацій, а також ті, хто вірить в принцип «від слова до діла» та змінює простір доквола.
ДАТИ
20 квітня 2018
КІЛЬКІСТЬ Учасників

Частина 1: до 20
Частина 2: необмежена кількість
РОБОЧА МОВА

англійська
ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ
Під час 11-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 20-21 квітня 2018, м.Київ
УМОВИ УЧАСТІ

Організатор забезпечує проживанням в хостелі усіх іноземців та учасників з інших міст України (окрім Києва)
МАЙСТЕР-КЛАСИ
...|
ДИСКУСІЇ
... |
ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Презентація книги «Міста для людей»

CANactions у співпраці з видавництвом «Основи» здійснюєвидання бестселеру світової урбаністики «Міста длялюдей» Йена Ґeла українською.

Презентація книги відбудеться на 11-му Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 21 квітня в Києві. Йен Ґeл вперше відвідає Україну, щоб представити «Міста для людей» українській аудиторії.
21 квітня
КОРОТКІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ
Що: Сall на подачу заявок для участі у форматі «КОРОТКІ ПРЕЗЕНТАЦІЇ» в рамках CANactions International Architecture Festival 2018 20 квітня в Києві.

Хто: студенти, архітектурні бюро, проектувальники, чиновники, забудовники,
громадські організації, урбаністи.

Для чого: можливість презентувати ідею,
розширити зв'язки, дізнатись, що відбувається у колег.

Тема: Connections / З'єднання.

Як: до 10.03.2018 подати заявку на info@canactions.com з описом проекту, який плануєте представити: тема, ключові положення, актуальність, фото.

ШКОЛА CANACTIONS
... |
ВИСТАВКИ
МИНУЛЕ, СЬОГОДЕННЯ, МАЙБУТНЄ
Як бути архітектором вчора, сьогодні та надалі


Itinerant Office представляє «Минуле, Сьогодення, Майбутнє: про те, як бути архітектором вчора, сьогодні та надалі» – проект у форматі відео-інтерв'ю, спрямований на розуміння того, як змінюється професія архітектора з точок зору 11 голландських та італійських практик. Проект, який курує Itinerant Office – в рамках культурної програми New Generations – був реалізований завдяки підтримці Посольства Королівства Нідерландів в Італії та Фонду творчих індустрій Нідерландів.

Виставка «Минуле, Сьогодення, Майбутнє» буде презентована на 11-му Міжнародному архітектурному фестивалі CANactions 20-21 квітня в Києві. На виставці представлені всі 33 короткі відео-інтерв'ю, веб-сайт з додатковою інформацією та зображенням кожної студії, залаштункових кадрів та повною транскрипцією інтерв'ю, зібраних в трьох різних брошурах.

20 – 21 квітня
SCHWEIZWEIT

«Schweizweit» відстежує архітектурні бюро Швейцарії, які бурхливо розвивались протягом останніх двох десятиліть. Виставка являє собою топографію архітектурної роботи в Швейцарії, а також демонструє спільність і відмінність у проблематиці, змісті та формальних стратегіях, які актуальні сьогодні для швейцарських архітекторів.

Організатор виставки — S AM — Швейцарський Музей Архітектури. Директор S AM Андреас Рубі урочисто відкриє виставку «Schweizweit» в рамках 11-го Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions 20-21 квітня Києві.

Виставка організована за підтримки Посольства Швейцарії в Україні.
20 – 21 квітня
ВІДЕО ПРОГРАМА
... |
ДИТЯЧА ПРОГРАМА
... |
КОНКУРСИ
Error get alias