ЛЕКЦІЇ
Martin Rein-Cano /
Мартін Рейн-Кано
Мартін Рейн-Кано народився 1967 року в Буенос Айресі. Вивчав історію мистецтв в Франкфуртському Університеті (Frankfurt University) та ландшафтну архітектуру в технічних університетах Ганноверу та Карлсруе (Німеччина). Стажувався в бюро Пітера Волкера (Peter Walker) та Марта Шварца (Martha Schwartz) в Сан Франциско та співпрацював з бюро Габі Кефер (Gabi Kiefer) в Берліні. Мартін Рейн-Кано читає лекції в багатьох університетах Європи та Північної Америки, а також, є членом жюрі міжнародних архітектурних конкурсів. В 1996 році він заснував архітектурне бюро TOPOTEK 1.

Серед багаточисельних нагород бюро TOPOTEK 1 є такі: 2013 рік - золота медаль від Міжнародного Олімпійського Комітету за проект Superkilen в Копенгагені (Данія); 2015 рік - перша нагорода Німецької Ландшафтної Архітектури (the German Landscape Architecture Award) за проект UNESCO World Heritage Site Abbey Lorsch та нагорода the Aga Khan за проект Superkilen.
Hans van der Heijden /
Ганс ван дер Хайден
Ганс ван дер Хайден заснував архітектурне бюро Hans van der Heijden Architect в 2014 році.

Ганс ван дер Хайден спеціалізується на проектуванні нового житла, так і реконструкції існуючого. Центр мистецтв Bluecoat в Ліверпулі був завершений ще до його міжнародного визнання. Ганс ван дер Хайден отримав безліч нагород, в тому числі дві номінації на премію Mies van der Rohe Award. Він є автором книг і статей з питань житлового будівництва та міського дизайну. Ганс ван дер Хайден - запрошений професор з питань сталого міського дизайну в Кембриджському університеті (Cambridge University).
Florian Idenburg /
Флоріан Іденбург
співзасновник SO – IL, США
Флоріан Іденбург (Florian Idenburg) та Цзин Лю (Jing Liu) заснували бюро SO - IL 2008 року в період світової економічної кризи усвідомлюючи стан справ та настрої суспільства. До заснування SO - IL, Іденбург отримував практичний досвід в Прітцкерівських лауреатів Kazuyo Sejima + Ryue Nishizawa (SANAA), де він очолював проектні групи скляного павільйону в Толедо, Огайо та Нового музею Сучасного Мистецтва в Нью-Йорку.
Christoph Schneider /
Крістоф Шнайдер
співвласник SAM Architekten, СН
Крістоф Шнайдер народився в німецькому місті Мінден. 2004 року закінчив архітектурний факультет Технологічного Інституту м.Карлсруе (Karlsruhe Institute of Technology). Цього ж року починає практику в майстерні свого професора Стефана Крейга (Stephan Craig). Одночасно із архітектурними проектами Крістоф працює над арт проектами в публічних просторах. З 2005 Крістоф розпочинає практику в бюро SAM Architekten und Partner AG в Цюріху (Швейцарія). 2014 року Крістоф став співвласником архітектурного бюро SAM Architekten und Partner AG.
Jord den Hollander /
Йорд ден Холландер
засновник AFFR, NL
Jord den Hollander - голандський архітектор та кінорежисер. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багатьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури.

У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі.
МІЖНАРОДНИЙ ВОРКШОП
МИСТЕЦЬКИЙ АРСЕНАЛ: СЦЕНАРІЇ ПРОСТОРОВОГО РОЗВИТКУ
ФОРМАТ
6-денний міжнародний міждисциплінарний воркшоп в рамках 10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Mirjam Niemeyer /
helsinkizurich (FI / CH)
ТЬЮТОРИ
Víctor Cano Ciborro,
Fani Kostourou,
Adriana Pablos /
Future Architecture Platform: call for ideas 2017
ДАТИ
29 травня - 3 червня 2017
ЛОКАЦІЯ
«Мистецький Арсенал» (вул. Лаврська 10-12, Київ, Україна)
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
критично-мислячі практикуючі спеціалісти, дослідники, митці з досвідом роботи (навчання) в сферах урбанізму, планування міст, архітектури, економіки, політики та культури, журналістики, соціології та інших дотичних сфер діяльності
КІЛЬКІСТЬ УЧАСНИКІВ
до 24
CANACTIONS ЗАБЕЗПЕЧУЄ
проживання в хостелі, розташованому в центрі Києва на період з 28 травня по 4 червня 2017, обіди та кава-брейки, безкоштовні квитки на всі події Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017
УЧАСТЬ

безкоштовна
КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ПОДАЧІ ЗАЯВОК
7 травня 2017
Подати
заявку
ВСТУП
Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький Арсенал» - потужний культурний осередок всеукраїнського та міжнародного значення, розташований в історичному центрі міста Київ. Місією Мистецького Арсеналу є сприяння модернізації українського суспільства та інтеграції України у світовий контекст, спираючись на ціннісний потенціал культури.

Арсенал (фр. arsenal) був збудований як підприємство для ремонту, виготовлення та зберігання зброї у 1783-1801 рр. за проектом генерал-поручика артилерії Івана Меллера для потреб київського гарнізону. Будівля Старого Арсеналу – історико-архітектурна пам'ятка державного значення на заповідній території Старої Києво-Печерської фортеці.

За роки Незалежності України, а саме з 2005 року, Арсенал став культурною та мистецькою інституцією та отримав назву «Мистецький Арсенал». Загальна площа «Мистецького Арсеналу» становить 9,8 га, виставкова площа будівлі Старого Арсеналу становить 56 000 м2. Сьогодні комплекс «Мистецького Арсеналу» частково перебуває у стані реконструкції, тому лише 12 000 м2. його площі використовуються для виставок та інших мистецьких подій.

Одне з завдань «Мистецького Арсеналу» – створити і постійно розширювати атмосферу свободи та креативної взаємодії, що засновується на повазі до людської гідності, солідарності та критичному й відповідальному мисленні. Для цього потрібні і просторові зміни – створення середовища, яке близьке сучасній людині, відповідає її способу життя, горизонтальній комунікації, рівності, вимогам безбар'єрності.

МЕТА ТА ОЧІКУВАНІ
РЕЗУЛЬТАТИ ВОРКШОПУ
Основною метою воркшопу є розробка сценаріїв просторового розвитку «Мистецького Арсеналу» міждисциплінарними командами учасників під керівництвом куратора та тьюторів, включаючи:

а / просторовий розвиток («hard transformations»): проектно-планувальні пропозиції, що повинні призвести до довготривалих та покрокових трансформацій визначених будівель та просторів «Арсеналу» з урахуванням актуальних викликів і можливостей

б / розвиток досвіду («soft transformations»): пропозиції щодо створення й використання просторів та будівель «Арсеналу», стратегічно націлених на створення нового досвіду відвідування та взаємодії з простором «Мистецького Арсеналу».
ВОРКШОП ТА ВІДЕО-ІНСТАЛЯЦІЯ
CYCLING CITIES
ФОРМАТ
7-денний воркшоп та відео інсталяція в рамках 10-го Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2017 (з повною залученістю учасників)
КУРАТОР
Jord den Hollander / NL
ДАТИ
22/05 - 27/05 -
дистанційна робота

28/05 - 03/06 -
воркшоп
РОБОЧА МОВА
англійська
ПРОФІЛЬ
УЧАСНИКІВ
Молоді архітектори та ті, хто цікавиться архітектурою

Ті, хто знає Київ як свої 5 пальців

Ті, хто зацікавлений у велоспорті та не може уявити власне життя без велосипеду
КІЛЬКІСТЬ
УЧАСНИКІВ
25-30
УМОВИ
УЧАСТІ
Безкоштовно
КІНЦЕВИЙ ТЕРМІН ПОДАЧІ ЗАЯВОК
17 травня 2017 року
ПРО ПРОЕКТ
'CYCLING CITIES'
Голландський режисер Jord den Hollander порівнює велосипедні міста один з одним шляхом синхронізованих зйомок шляху велосипедистів різними містами. Яким чином місто виглядає з точки зору велосипедиста? Cycling Cities - це шлях показати не лише активістам, які заходи необхідні, аби зробити місто більш дружнім до велосипедистів. Це поетичний крик до інших ментальностей, своєрідна історія кохання до велосипедного руху.

Протягом проекту, у фільмуванні взяли участь такі 8 міст, як Амстердам, Пекін, Будапешт, Мілан, Гавана, Мехіко, Тайбей та Тиран.

Після першого показу у 2014 році на Пекінському Тижні Дизайну фільм отримав значну кількість схвальних відгуків та отримав високу оцінку за свою одночасно просту, потужну та ефективну ключову думку. У 2015 році на Architecture Film Festival Rotterdam та у 2016 протягом Бієнале у Domus Gallery in Milan було показано одночасно 6 міст в спільному фільмі.

У січні цього року проект Cycling Cities був використаний у Тірані для підняття проблеми велосипедизації міста, а результати були показані міській раді. Це спричинило значний розголос та так вплинуло на мера, що він пообіцяв прокласти 10 000 кілометрів нових велодоріжок. Початково, команда проекту не очікувала такого ефекту, адже все розпочиналось як концептуальна ідея одного активіста заявити про велорух у містах, що так і залишаються автомобільно орієнтованими.

Всі зафільмовані міста будуть показані на Міжнародному заході Velo City у червні цього року.
ПРО ВОРКШОП
Якщо ви цікавитесь міським плануванням, архітектурними та містобудівними проблемами, що стосуються інфраструктури , а також маєте інтерес до сторітейлінгу та фільмування - цей воркшоп саме для вас!
Вам потрібні лише базові навички відеозйомки та відеомонтажу навіть у найпростіших редакторах.
На воркшопі ви поліпшите свої навички спостереження та розповіді про міські проблеми.

Воркшоп буде складатись з двох частин.

Спершу, всі учасники отримають своєрідне "домашнє завдання" - потрібно буде знайти та визначити локації у Києві за наданим куратором характеристикам: мости, парки, офісні будівлі, торгівельні вулиці, ключові будівлі та подібні.

Протягом другої частини воркшопу, що відбуватиметься з 28 травня по 3 червня у Києві, учасники разом з т'ютором вивчать обрані локації, розроблять сценарій та відзнімуть їх власний досвід використання велосипеду у Києві.

Фінальним результатом буде створення 3-хвилинного фільму кожної з груп про їзду на велосипеді Києвом, що буде знята власними силами. Ці фільми будуть представлені на фестивалі CANactions як відео інсталяції.
ПРО КУРАТОРА
Jord den Hollander - голандський архітектор та кінорежисер. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багартьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури. У 2004 році Йорд створив 60 серій для рейтингової дитячої телепрограми про мистецтво та науку, що отримала найвищу міжнародну нагороду дитячого телебаченняу The Prix Jeunesse 2005 році.

В останні роки архітектурна та режисерська діяльність Йорда суміщаються все більше та більше. Його дизайн мобільної дитячої бібліотеки став буквально "рухомим досвідом", а його остання запроектована будівля, Центр Архітектури для дітей, була знята як освітній проект для телебачення.

Jord den Hollander багато публікує про архітектуру та фільмування у різноманітних міжнародних видання та є автором різноманітних книг про архітектуру, архітектурну історію та будівництво. Він читає лекції у Академії Дизайну в Ендховені, Академії Архітектури в Амстардамі, а також у Академії Кіно та Телебачення в Астердамі.

У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі.
МАЙСТЕР-КЛАСИ
'situation eVALUEtion' / тьютор - Григорій Зотов
ПРО
'situation eVALUEtion' - це проектування висотних будівель з максимальним урахуванням особливостей навколишнього середовища, вимог міста, ринку й очікувань замовника, на прикладі Амстердама. А також аналіз ділянки проектування, що знаходиться у високощільному урбаністичному контексті, за допомогою аналогових та цифрових інструментів.

Дата проведення : 3 червня 2017 року
Локація : Mystetskyi Arsenal, м.Київ
До участі запрошуємо
- архітекторів та студентів старших курсів;
- молодих фахівці з галузі містобудування, архітектури та міської техніки.
- неупереджених керівників міських адміністрацій;
- представників агенцій розвитку міст;
- міських забудовників ,
- представників громадських організацій, спрямованих на міських проектах для реальної трансформації міст України;
- підприємці з великим інтересом до проектів розвитку міста.
Реєстрація
Григорій Зотов / Grisha Zotov
З 2016 - засновник архітектурної студії "Architectural prescription", що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи - це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. Він отримав цінний досвід працюючи у Architecten Cie, OMA, BIG, UNstudio та Zotov&Co.
'Транскордонний мепінг як метод інтегрованого планування' /
тьютор - Урс Томанн
ПРО
Метою майстер-класу є ознайомлення учасників із засобами та методами транскордонного планування для швейцарських агломерацій. Мапування ситуації в різних масштабах, перевірка та узгодження усіх складових елементів дослідження у поєднанні із точною координацією елементів міської системи використовується в якості інструменту покращення повсякденного життя мешканців міста. Незалежно від того, по який бік кордону міста ви проживаєте.

Зростання сучасних міст та, як наслідок, розширення їх меж, призводить до появи певних урбаністичних викликів. Не залежно від їх масштабу, чи то на рівні меж міста, чи то в площині ділянок того ж самого міста, їх сутність є незмінною. Адже йдеться про концетрацію цілого комплексу факторів, взаємодія яких потребує аналізу та формулювання векторів подальшого розвитку. Попри це, досить часто трапляються випадки, коли аналіз урбаністичної ситуації відбувається ізольовано, лише в рамках окресленої дільниці міської території та технічного завдання дослідження. Стандартний підхід до вирішення подібних ситуацій полягає у збільшенні площі досліджуваної ділянки, завдяки чому з'являється більше простору для вирішення тієї ж самої проблеми. Недоліком подібного підходу є те, що етапність роботи будується у напрямку "від конкретного до загального", а не навпаки.

Дата проведення : 3 червня 2017 року
Локація : Mystetskyi Arsenal, м.Київ
Реєстрація
Урс Томанн / Urs Thomann
урбаніст, співзасновник та куратор школи CANactions School for Urban Studies
Урс Томан - працював у різних містопланувальних бюро Швейцарії, де він координував проекти різного масштабу: від міських агломерацій та сільських територій до міських кварталів і вуличних просторів. Починаючи з 2012 року, Урс працює в Україні, координує провідні проекти, які пов'язані зі стратегічним розвитком міста, а також зі змінами в сферах культури та зміцнення потенціалу фахівців і службовців нашої держави. Він також працював над проектом розробки інтегрованого міського транспорту та просторової стратегії планування міста Вінниці на замовлення адміністрації міста. В даний час Урс Томан працює над спільним проектом швейцарського міста Базель(Basel), французького міста Юнинг(Huningue) і німецького міста Вайль-на-Рейні(Weil am Rhein) в рамках якого розробляє планування та розвиток прикордонного регіону під назвою „3Land"".
ДИСКУСІЇ
... |
PECHA-KUCHA
... |
ШКОЛА CANACTIONS
... |
ВИСТАВКИ
... |
ВІДЕО ПРОГРАМА
... |
ДИТЯЧА ПРОГРАМА
... |
КОНКУРСИ
Made on
Tilda