ЛЕКЦІЇ
Reinier de Graaf
OMA (NL)
Архітектор, партнер архітектурного бюро Office for Metropolitan Architecture (OMA). Рейнір є співзасновником АМО — аналітичного центру ОМА, запрошеним професором з дисципліни Міського Дизайну факультету Архітектури Кембриджського університету. Автор багатьох відомих на весь світ архітектурних проектів та переможець численних міжнародних конкурсів. Рейнір де Грааф автор книги «Чотири стіни та дах: складна природа простої професії».
Stephan Sigrist
ETH Zürich, W.I.R.E. (CH)
Засновник та голова аналітичного центру W.I.R.E., багато років присвятив здійсненню аналізу міждисциплінарних зв'язків та шляхів розвитку бізнесу та суспільства, зосереджуючись на впровадженні цифрових технологій в галузі наук про життя, фінансових послуг, засобів масової інформації, інфраструктури та мобільності. Видавець серії книжок ABSTRAKT, автор низки публікацій та ключовий спікер міжнародних конференцій. Разом з W.I.R.E. він консультує розробників довгострокових стратегій, інноваційних проектів та підтримує компанії в процесі створення ними просторів, орієнтованих на майбутніх працівників задля обміну з клієнтами.
Яна Голубєва
MLA+ (RU)
Міський планувальник та дослідник. Відповідає за інтеграцію міжнародного досвіду бюро MLA+ у російський контекст. Яна очолює бюро MLA+ у Санкт-Петербурзі та Москві. Серед професійних здобутків Яни — дослідження потенціалу розвитку міста Санкт-Петербурга.
Cino Zucchi
CZA-Cino Zucchi Architetti (IT)
CZA Cino Zucchi Architetti, одна із провідних європейських студій, до сфер діяльності якої входять архітектура, ландшафтний та міський дизайн. Студія постійно шукає нових способів вирішення просторових питань на різних рівнях складності та комплексності сучасних урбанізованих територій.

Проекти студії були представлені на чисельних виставках та опубліковані в спеціалізованих італійських і міжнародних виданнях. До переліку реалізованих архітектурних проектів студії входять Group M Headquarters в Ассаго (Мілан), Salewa Headquarters в Божені, Lavazza Headquarters та National Automobile Museum в Турині, а також житлові комплекси в Мілані, Пармі, Анконі, Равенні, Лавено і Болоньї. До ландшафтних проектів студії відносяться via Paride in Cerea, Park in S. Donà, площа в Gratosoglio, публічний простір в Cascina Merlata та в'їзд у Vedeggio-Cassarate тунель в Лугано. Проекти перевтілення колишніх промислових зон, виконані CZA ex Junghans в Венеції та ex Alfa Romeo-Portello в Мілані в прогресивний простір змішаного використання з інтеграцією міського дизайну, дизайну публічного простору та архітектури вважаються одними із кращих європейських прикладів такого типу, а також, багаторазово були опубліковані у світових фахових виданнях та удостоєні кількох нагород.
Polina Bachlakova
SPACE10 (DK)
Поліна Бахлакова, народилася в Москві, виросла у Ванкувері і зараз живе в Копенгагені. Поліна редактор та копірайтер в SPACE10 де створює текстовий контент та транслює візію SPACE10 міжнародній аудиторії. Якось Поліна написала кулінарну книгу та створила її версію для додатку доповненої реальності, адже вона переконана в тому, що потрібно використовувати все, що сприяє поширенню візії SPACE10 щодо демократичного забезпечення кращого і стійкішого способу життя.

Працювати в SPACE10 Поліна почала як письменниця, паралельно була редактором в Vice та Girls Are Awesome, згодом копірайтером у VIRTUE та інших дизайн агенціях. Поза цим, вона також журналіст-фралінсер та редактор. Її тексти, здебільшого на феміністичні теми, можна знайти в таких виданнях як VICE, Broadly, ILLEGAL!, в журналі Plethora, Sindroms та The Murmur.

Свій вільний час Поліна присвячує участі у проекті, який надає безпечний простір для маргіналізованих жінок-мігрантів у Копенгагені.
Jord den Hollander
AFFR (NL)
Голандський архітектор і кінорежисер. У 1990 році Йорд заснував Архітектурний Кінофестиваль у Роттердамі (AFFR), що став найбільшим такого роду фестивалем у світі. Протягом свого навчання у Технічному університеті у Делфті він визначився з інтересом до сценографії та фільмування. Після отримання диплому магістра архітектури він навчався у London Film School за напрямком сценографії. Протягом своєї кар'єри він об'єднував обидві спеціалізації у багатьох проектах. Його архітектурні проекти відзначені та публікувались у багатьох міжнародних виданнях та книгах, а також він отримав багато нагород за свої теле-шоу, фільми та документальні зйомки мистецтва та архітектури.
G̀erman Mitish
EASA Ukraine (UA)
ЄАСА проходить щоліта з 1 981 року у різних країнах протягом двох тижнів. Вона організована студентами для студентів та існує завдяки командним діям спільноти. Щорічно більше 400 студентів беруть участь у заході: відвідують семінари, виставки, лекції, що об'єднані однією темою. Тема змінюється щороку та відображає актуальні проблеми архітектури та суспільства. Події організовують студенти у співпраці з викладачами та досвідченими архітекторами і охоплюють широкий спектр діяльності мистецтва та архітектури. ЄАСА не має формальної структури, кожна подія організована як унікальне явище командою країни, в якій проходить Асамблея. Учасники ЄАСА відбираються Національними Представниками своїх країн. Герман Мітіш зі своїми коллегами представить ЄАСА на Архітектурному Фестивалі CANactions.
Michelle Provoost
Crimson Architectural Historians (NL)
Керівник Independent School for the City, співзасновниця Crimson Historians and Urbanist та директор New Town Institute. Michelle спеціалізується на історії міського планування, післявоєнної архітектури та сучасному міському розвитку. Вона регулярно читає лекції по всій Європі, Азії, Африці та США, а також бере участь у багатьох муніципальних, національних, приватних комітетах та журі. Викладає у Голландських університетах та за кордоном.
МАЙСТЕР-КЛАСИ
Щастя в міському плануванні
ТЕМА

З чого складається щастя?
Чи може щастя бути визначальним чинником у міському планування?
Як це впливає на прийняття архітектурних та просторових рішень?
Про щастя на прикладі концепції просторового розвитку території Китаєва.
Григорій Зотов
Григорій Зотов засновник архітектурної студії Architectural Prescription, що базується в Амстердамі. Його напрямки роботи — це урбаністичне та архітектурне проектування; консалтинг з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проектування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проектів та процесів, в яких формою є функція. Григорій отримав цінний досвід працюючи у Architecten Cie, OMA, BIG та ZOTOV&CO.
ДАТA

День 2 / 18.05
10:00 – 13:00 / Річпорт
РОБОЧА МОВА

Aнглійська
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ
Архітектори, дизайнери, працівники культурних інституцій та урбаністи
Формат

3-годинний майстер-клас
ДИСКУСІЇ
Локалізований на різних рівнях і масштабах управління, в територіальному контексті міста, села чи регіону, феномен громади як соціального та просторового явища стане центральним предметом дискусії на Фестивалі CANactions 2019.
ШКОЛА CANACTIONS
Під час Фестивалю Школа CANactions представить результати поточних програм післядипломної освіти в Україні та Нідерландах, а також презентує майбутні освітні проекти, сфокусовані на міждисциплінарних дослідженнях, стратегічному міському дизайні та плануванні.
КОНКУРСИ
Архітектурний відкритий проектний конкурс «Конкурс Молодих Архітекторів України 2019»

Відкритий архітектурний конкурс, що проходить в два етапи, не має обмежень стосовно кількості учасників та орієнтований на молодих фахівців віком до 35 років включно.
Внесок для участі у конкурсі відсутній.

Переможець Конкурсу буде відібраний в рамках Фестивалю CANactions 2019 і нагороджений на його сцені.
Головними нагородами Конкурсу є безкоштовне навчання на Магістратурі в міжнародній вищій школі архітектури Дессау (DIA) і оплачуване 6-місячне стажування в одному з офісів MLA+.
ВИСТАВКИ
POLIS: SEVEN LESSONS FROM THE EUROPEAN PRIZE FOR URBAN PUBLIC SPACE

Місто є далеко не ідеалістичним раєм, естетичне оточення, яке так часто демонструє архітектура або дизайн ландшафту, туристичні брошури або міська пропаганда. Саме тоді, коли мешканці міст становлять більше половини населення світу, один з найкращих артефактів, створений людством, стикається із загрозами, які породжують серйозні сумніви щодо їх майбутнього. У всьому світі міська місцевість зростає і змінюється у такий поганий спосіб, що співіснування в її межах можна поставити під сумнів.
Європа, яка протягом всієї історії створювала зразкові міста, з точки зору їх компактності, різноманіття і маштабу людини, не є винятком із можливих небезпек. Їхні міста постійно піддаються громадським змінам, котрі неодноразово перетворються на зброю, що завдає смертельний удар колективному проекту міської цивілізації. Дуже часто міське планування демонструвало, як воно може бути використано для соціального контролю або для спекуляції нерухомістю, і скільки шкоди може завдати довкіллю та природним ресурсам.

На щастя, європейські міста також мають багато прикладів гарної практики і показали, що кращі міста є можливим: місто, яке є більш придатним для життя і є інклюзивним для кожного, де багатство і можливості розприділяються серед громадян і передаються через покоління.


European Prize for Urban Public Space має на меті визнати і продемонструвати успішні приклади різних застосувань цієї демократичної концепції міста. За ВІСІМНАДЦЯТЬ років свого існування, премія, організована Центром сучасної культури Барселони (CCCB) разом з п'ятьма іншими європейськими інституціями, стала обсерваторією з привілейованими перспективами вирішення найрізноманітніших проблем.

Демонструючи цей досвід, 28 робіт, відібраних для цієї виставки, є показником демократичних якостей міських і соціальних фабрик Європи. Вони були згруповані як сім областей, які з'явилися як емпірично вивчені уроки: пам'ять, мобільність, суміш, набережна, поля, ринок і демократія. Вони всі привертали увагу до соціальних і політичних величин, що пронизують місто і які так добре відображені у грецькому терміні polis. Зрештою, як ми формуємо міста, так міста формують нас.
ДИТЯЧА ПРОГРАМА
Місто – це люди. Великі люди та маленькі люди. Але ж маленькі дуже швидко виростуть. І вже вони будуть керувати нашими містами, планувати їх та розбудовувати. Вони складатимуть наші громади та прийматимуть найважливіші рішення. Чи важливо навчити дітей вести діалог? Шукати компроміс? Знаходити спільні цінності? Відповідь є очевидною. Тож, разом із Дитячою Архітектурною Студією Arch4Kids, у дитячому просторі нашого фестивалю, будемо вчитися розмовляти один з одним, шукати спільне, знаходити раціональне зерно у розбіжностях. Та, звичайно, творити, творити і ще раз творити. 12-тий Міжнародний Архітектурний Фестиваль CANactions об`єднає під своїм дахом дітей та відомих архітекторів, простір виставки та свіже повітря фантазії, реальні макети, творчість та радість.