Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions перенесений на 2021
Close
Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions 2020 перенесений на 2021 рік через глобальну пандемію.

Здоров'я та безпека людей є нашим головним пріоритетом. Дякуємо за підтримку та розуміння спікерам/кам та партнерам фестивалю у прийнятті цього непростого рішення. Віримо, що у 2021 році разом ми відсвяткуємо 13-й Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions з ще більшим запалом та натхненням.

Житло—одна з найголовніших проблем нашого часу—тема Фестивалю CANactions 2021, який покликаний обговорити та привернути увагу до основних принципів, форм та особливостей організації житлового середовища, які визначають напрямок для створення нових типологій житла та відображують уявлення мешканців про якість і переваги міського життя.

Програма Фестивалю залишиться незмінною, але буде доповнена новими спікерами/ками, доповідями та форматами подій.

Незабаром будуть оголошені нові дати проведення Фестивалю, а також відкритий продаж квитків.

Водночас спікери та спікерки Фестивалю візьмуть участь у CANactions School Talk—серії онлайн-подій, які проходять наживо щотижня о 19:00 на Facebook сторінці CANactions School. Слідкуйте за анонсами та підписуйтесь на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин.

Незважаючи на те, що всі придбані раніше квитки автоматично залишаються дійсними, у вас є можливість повернення грошей за квиток. Для цього, будь ласка, зв'яжіться з нами: info@canactions.com.

*Долучайтесь до спільноти CANactions School, щоб отримати безкоштовні квитки на Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions 2021 та інші переваги від CANactions School.

Лекції
Маркус Аппензелер (Markus Appenzeller) | MLA+
З самого початку своєї кар'єри Маркус Аппензелер працював у містах та з ними. У своїх дослідженнях з архітектури та міського планування в Штутгарті та Чикаго, у своїй професійній діяльності в ОМА та KCAP Architects and Planners, а з 2012 року як один з партнерів MLA+, він займався розробкою рішень для викликів, з якими наші міста стикаються сьогодні. Регенерація, доступне житло, кліматичні зміни та адаптація до них, а також соціальний контекст відіграють ключову роль у його практиці. Наразі Маркус є керівником магістерської програми «Урбанізм» в Амстердамській Академії Архітектури.

Григорій Зотов | Architectural Prescription
Архітектор, засновник голандської архітектурної студії Architectural Prescription, яка спеціалізується на урбаністичному й архітектурному проєктуванні та консалтингу з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проєктування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проєктів та процесів, в яких формою є функція. Григорій Зотов є співзасновником CANactions School та викладачем Urban Fabric studio в Амстердамській академії архітектури. Цього року Григорій також став одним з засновників Good Plastic Company.

Чіно Дзуккі (Cino Zucchi) | CZA-Cino Zucchi Architetti
CZA Cino Zucchi Architetti, одна із провідних європейських студій, до сфер діяльності якої входять архітектура, ландшафтний та міський дизайн. Студія постійно шукає нових способів вирішення просторових питань на різних рівнях складності та комплексності сучасних урбанізованих територій.
Проекти студії були представлені на чисельних виставках та опубліковані в спеціалізованих італійських і міжнародних виданнях. До переліку реалізованих архітектурних проектів студії входять Group M Headquarters в Ассаго (Мілан), Salewa Headquarters в Божені, Lavazza Headquarters та National Automobile Museum в Турині, а також житлові комплекси в Мілані, Пармі, Анконі, Равенні, Лавено і Болоньї.


Джанет Кім (Janette Kim) | Urban Works Agency
—дизайнерка, дослідниця та викладачка, практика якої зосереджена на перетині екології, соціальної рівності та архітектурного середовища. Джанет—доцент та директорка Urban Works Agency у California College of the Arts, засновниця проєкту « All of the Above та редакторка-засновниця ARPA Journal. Джанет є авторкою Посібника з недоліків енергетичної реформи (The Underdome Guide to Energy Reform). Сереж її проєктів: Resilient by Design Bay Area Challenge, серія настільних ігор Win-Win, бутік-готель у місті Сичуань, аудіо-тури з міської екології , штаб-квартира Pinterest, національний меморіал СНІДу та генеральний план Fall Kill Creek.


Марк Мінкян (Mark Minkjan) | Failed Architecture
—міський географ. Головний редактор Failed Architecture та подкасту Failed Architecture. Автор численних публікацій для таких видань як VICE, The Guardian та The Architectural Review. У 2016 році Марк отримав грант на розробку нових форм архітектурної критики від Dutch Creative Industries Fund. Марк—лауреат премії Герта Бекерта з архітектурної критики (2017). У 2019 він також був куратором виставки "Право будувати—самостійне будівництво між мріями та реальністю". Наразі Марк викладає в Амстердамській академії архітектури та Академії Герріта Рітвельда.Урсула Клєефіш-Йобст (Dr. Ursula Kleefisch-Jobst) | M:AI
Родом зі Штутгарту (Німеччина). Вивчала історію мистецтва, археологію та німецьку мову та літературу в Мюнхені та Римі, отримавши докторську ступінь. Працювала над дослідницькими проєктами у бібліотеці Hertziana у Римі, а також 1989 - 90 у Берлінському монументному управлінні. З 1980 року працює критиком архітектури для численних архітектурних видань. Працювала кураторкою-фрілансеркою у Німецькому архітектурному музеї у Франкфурті. З 2008 року— головна кураторка у Музеї архітектури та мистецтва землі Північної Рейн-Вестфалії. Музей не має власного виставкового простору, але експонує виставки з архітектури, інженерії та містобудування у різних місцях.Сабіне Полак (Sabine Pollak) | Koeb&Pollak
Вивчала архітектуру в Граці, Інсбруку та Відні. Докторську ступінь здобула в 1995 році. Разом з Роланом Кобом (Roland Koeb) є директоркою архітектурного офісу Koeb & Pollak Architecture у Відні. Сабіне працює у сфері урбанізму, житла, теорії архітектури та гендерних досліджень, викладає та читає лекції у багатьох міжнародних університетах. З 2008 року завідує кафедрою архітектури та урбанізму в Університеті мистецтва та дизайну м. Лінц (Австрія) .Гра: Bartertown
В рамках Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions, у вас є унікальна можливість приєднатись до BARTERTOWN—ігрового експерименту, що проходить наживо за участі провідних архітекторів/ок, представників/ць органів місцевої влади та міських дослідників/ць. Запрошуємо вас приєднатись до реалістичної гри від дизайнерки Janette Kim, Urban Works Agency / California College of the Arts, присвяченій питанням змін клімату, соціальної стійкості та глобальним викликам сучасності.
BARTERTOWN—настільна гра, покликана знайти відповідь на питання, яким чином нові відносини обміну та взаємодії можуть з'явитися у світі без грошей. Мешканці/ки вигаданої землі BARTERTOWN стикаються з такими викликами сучасності, як зміни клімату, крах на фондовому ринку або навіть розлучення. Щоб вижити гравці та гравчині можуть обмінюватися привілеями та ресурсами, використовуючи унікальні "сили", які є альтернативними формами валюти: наприклад, власність, винахідливість, мобільність, щедрість та вплив. Незалежно від того, перемагають вони чи програють, домінують чи надихають, учасники та учасниці гри досліджують та відкривають несподівані способи стратегізації, перемовин та зміни ролі міста та житла завдяки новій економіці привілеїв та розподілу ресурсів.

Протягом 2 годин 10 гравців/чинь беруть участь в ігровому шоу.
Щоб стати учасником або учасницею гри, вам слід зареєструватись.
Для того, щоб подивитись гру, вам слід просто бути на місці та спостерігати за процесом.
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ

всі, хто цікавиться розвитком міста, стратегуванням, питаннями соціальної справедливості, впливом кліматичних змін
ДАТА


Незабаром
РОБОЧА МОВА


англійська
ФОРМАТ


2-годинна гра
Майстер-клас: Лабораторія просторового планування
В рамках майстер-класу від команди CANactions School у вас буде унікальна можливість спробувати себе в ролі планувальника/ці просторового розвитку територій. CANactions School поділиться своїм досвідом розробки просторових концепцій для тридцяти українських ОТГ та разом з вами розгляне типові планувальні інструменти, корисні для міст та сільських територій.

Ви маєте змогу працювати з чотирма кейсами з громад-учасниць програми «Інтегроване просторове планування для ОТГ» в одній із чотирьох сфер: (1) мобільність, (2) ландшафт та навколишнє середовище, (3) розвиток субцентрів та (4) міжмуніципальна взаємодія та агломерації.

Під час майстер-класу спільно із тьюторами ви послідовно проаналізуєте вихідну інформацію про територію ОТГ, з'ясуєте ключові проблеми та можливості для розвитку в конкретній сфері, розглянете можливі сценарії та розробите концепцію просторових рішень для даної території. У вас буде можливість як напрацювати свої стратегії, так і з'ясувати, які планувальні рішення були напрацьовані громадами-учасницями програми.

Робота під час майстер-класу буде проходити в міждисциплінарних командах на основі принципів інтегрованого та сталого розвитку.
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ/ЦЬ

Всі, кому цікавий просторовий розвиток, планування територій, стратегічне планування та реформа децентралізації в Україні.
РОБОЧА
МОВА

Українська
ДАТА


Незабаром
ФОРМАТ


3-годинний майстер-клас
Майстер-клас: Приховані розповіді
Вивчаючи і заперечуючи формат медіа, а також те, як інформація передається і представляється суспільству, ми бачимо потенціал архітектури та кіно як інструментів для кращого розуміння багатошарового світу, розшифровки складних структур суспільства, захоплення того, що існує за межами архітектури. У цьому майстер-класі ми закликаємо вас стати антропологами, документалістами, дослідниками, а також провидцями і письменниками

Ви дізнаєтесь про теоретичні та практичні інструменти, необхідні для створення фільмів, такі як концептуальний дизайн, розкадровка, планування зйомки, запис відео і звуку, прийняття рішень щодо редагування і створення остаточного редагування—тобто стислий досвід процесу кіновиробництва. Робота буде організована у 3 групах по 4 людини, які будуть разом працювати над створенням короткометражного ігрового або документального фільму.
Ви працюватимете з цифровими відеокамерами, рекордерами, дронами та комп'ютерами з програмним забезпеченням для редагування відео.

Рекомендуємо мати з собою власну камеру та комп'ютер для редагування відео, якщо це можливо.
Впродовж майстер-класу кожна група створить короткий (1-2 хв) художній чи документальний фільм.

Locument — це дослідницька студія, що поєднує кіновиробництво з архітектурою і міськими дослідженнями. Locument використовує архітектуру та кіно в якості інструментів, щоб підкреслити сучасні проблеми та проаналізувати їх вирішення, визнаючи важливість спостереження за мінливими соціальними умовами через впливові фактори технологій, економіки, політики і міського середовища.
ПРОФІЛЬ УЧАСНИКІВ/ЦЬ

Всі, хто зацікавлений у візуальній розповіді та використанні відео як засобу для цього
РОБОЧА
МОВА

Англійська
ДАТА


Незабаром
ФОРМАТ


3-годинний майстер-клас
Виствка: Архітектура вічної нестабільності
Дослідження, проведене в рамках проєкту Центральних установ Організації Об'єднаних Націй, розглядає нові можливості, що виникають у взаємозалежних сферах політики і архітектури. На прикладі сюжетної лінії навколо Кримського півострова, анексованого Російською Федерацією, авторка досліджує роль архітектури у поглинанні конфліктної ситуації та збільшенню її функціональності за умов розділеного суспільства.

Леся Топольник—українська архітекторка, зараз живе та працює в Роттердамі. Вона має досвід роботи в декількох всесвітньо відомих голландських офісах, включаючи Powerhouse та MVRDV, а також брала участь у низці дослідницьких та викладацьких проєктів у Нідерландах. Її випускний проєкт Центральні установи ООН отримав кілька міжнародних нагород, серед яких International Archiprix. Зараз Леся починає власну практику на перетині архітектури, візуального мистецтва та соціального дизайну.
Виставка: Приховані розповіді
Locument — дослідницька студія, що поєднує кіновиробництво з архітектурою і міськими дослідженнями. Locument використовує архітектуру та кіно в якості інструментів, щоб підкреслити сучасні проблеми та проаналізувати їх вирішення, визнаючи важливість спостереження за мінливими соціальними умовами через впливові фактори технологій, економіки, політики і міського середовища.

Спираючись на сучасні сценарії, Locument подорожує по унікальних місцях, щоб знайти теми для нових досліджень у ситуаціях, які попри специфічність для конкретного місця, відображають проблематику, що знаходить відгук у всьому світі. Виявляючи ці історії, діяльність студії спрямована на відтворення складної сюжетної лінії, прихованої під поверхнею видимого спектру. У світі, що рухається експоненціально швидше, Locument вбачає важливість уповільнення, дослідження, аналізу, документування та захоплення мережі часто суперечливих точок зору, розкриваючи нарративи, що впливають на нашу реальність.

Перший фільм Lociment 'Centrallurgy' був презентований на 15-й Міжнародній Архітектурній Бієнале у Венеції. Останній фільм—художнія документальна робота 'The Sky Commodified',—знятий у чилійській пустелі спільно з Maya Shopova та відділом архітектури Массачусетського технологічного інститута. Прем'єра фільму відбулась на Роттердамському архітектурному кінофестивалі в 2019 році.
Виставка: hromada.canactions.com
hromada.canactions.com—онлайн-інструмент з просторового планування територій, розроблений CANactions School. Веб-платформа відображає результати реалізації освітньої програми "Інтегроване просторове планування для об'єднаних територіальних громад", що була впроваджена CANactions School за підтримки Програми "U-LEAD з Європою". На ній зібрано каталог ідей та проєктних рішень, підготовлених у рамках розробки концепцій просторового розвитку для 30 українських ОТГ. Це база напрацювань, що ілюструє довгострокові просторові стратегії розвитку міських, сільських та селищних ОТГ з 20 областей України. Представлений набір інструментів, за допомогою яких можна провести комплексний аналіз території, виявити можливі сценарії розвитку та сформулювати бачення майбутнього громади.

В рамках Фестивалю у вас буде можливість ознайомитись з даним інструменом планування територій, дізнатись, як застосовувати концепції просторового розвитку в реальному житті та отримати відповіді на всі питання щодо використання платформи від команди CANactions School.
Виставка: Відкриті колективи
«Відкриті колективи: архітектура на шляху до справедливої цифрової економіку»—це короткометражні та настінні друковані видання, в яких розглядаються цифрові і міські архітектурні платформи, які прагнуть використовувати силу солідарності для зміцнення економічного суверенітету, доступності житла, общинного самовизначення і взаємодопомоги. Ініційована MIT Future Urban Collectives Lab, створена і керована архітектором Рафі Сігалом у співпраці з директором MIT Civic Data Design Lab Сарою Вільямс, художницею Marisa Morán Jahn і футуристом Грегом Ліндсі, Open Collectives запитує, як нові спільноти можуть бути сформовані, організовані і укріплені за допомогою як цифровий, так і міської.
Слідкуйте за новинами Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions.
Зв'язатися з нами
контакти
ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВПРАЦЯ
МЕДІА ПАРТНЕРСТВО
СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ/КОЮ
  • info@canactions.com