Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions 2020 перенесений на 2021 рік через глобальну пандемію.

Здоров'я та безпека людей є нашим головним пріоритетом. Дякуємо за підтримку та розуміння спікерам/кам та партнерам фестивалю у прийнятті цього непростого рішення. Віримо, що у 2021 році разом ми відсвяткуємо 13-й Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions з ще більшим запалом та натхненням.

Житло—одна з найголовніших проблем нашого часу—тема Фестивалю CANactions 2021, який покликаний обговорити та привернути увагу до основних принципів, форм та особливостей організації житлового середовища, які визначають напрямок для створення нових типологій житла та відображують уявлення мешканців про якість і переваги міського життя.

Програма Фестивалю залишиться незмінною, але буде доповнена новими спікерами/ками, доповідями та форматами подій.

Незабаром будуть оголошені нові дати проведення Фестивалю, а також відкритий продаж квитків.

Водночас спікери та спікерки Фестивалю візьмуть участь у CANactions School Talk—серії онлайн-подій, які проходять наживо щотижня о 19:00 на Facebook сторінці CANactions School. Слідкуйте за анонсами та підписуйтесь на нашу розсилку, щоб бути в курсі останніх новин.

Незважаючи на те, що всі придбані раніше квитки автоматично залишаються дійсними, у вас є можливість повернення грошей за квиток. Для цього, будь ласка, зв'яжіться з нами: info@canactions.com.

*Долучайтесь до спільноти CANactions School, щоб отримати безкоштовні квитки на Міжнародний архітектурний фестиваль CANactions 2021 та інші переваги від CANactions School.

Модерує Наталя Отріщенко, кандидатка соціологічних наук, дослідниця у Центрі міської історії Центрально-Східної Європи
18 вересня / Сцена на даху
18 вересня / Сцена на даху
РОЗКЛАД
Лекція
Дискусія
Презентація
Лекція
Дискусія
Лекція
Презентація
Лекції
Лекції

Kåre Stokholm Poulsgaard | 3XN Architects GXN Innovation
Kåre Stokholm Poulsgaard – Керівник відділу інновацій в архітектурному бюро GXN. Працює з прикладними дослідженнями дизайну у проєктах 3XN architects та GXN innovation. У своїй роботі Коор поєднує дослідження та інновації, з особливою увагою до того, як архітектура впливає на природне середовище та добробут людини, і що це означає для розробки дизайн стратегій.

René Boer | Failed Architecture
René Boer — куратор, критик і дослідник архітектури, урбанізму, історичної спадщини та мистецтва. Він є учасником колективу Non-fiction, що базується в Амстердамі, а також відповідальним редактором Failed Architecture. Наразі Рене бере активну участь у формуванні нового наукового центру Інституту Сандберга та розробці платформи для альтернативних міських практик як в Амстердамі, так і в Каїрі.

Florian Hertweck | University of Luxembourg
Florian Hertweck, професор архітектури та директор магістерської програми «Архітектура, європейська урбанізація, глобалізація» в Люксембурзькому університеті. До цієї посади він був обіймав посаду запрошеного професора Академії образотворчих мистецтв Нюрнберга. З 2010 по 2015 рік у партнерстві він працював разом з французьким архітектором Pierre Alexandre Devernois (П'єром Олександром Девернуа), а з 2016 року заснував власну компанію Studio Hertweck у Люксембурзі. У 2018 році він разом з Andrea Rumpf (Андреа Румпфом) курував Люксембурзьким павільйоном "Проблема власності. Наземний контроль та спільне" на 16-й Архітектурній бієнале у Венеції.

Григорій Зотов | Architectural Prescription
Григорій Зотов — архітектор, засновник голандської архітектурної студії Architectural Prescription, яка спеціалізується на урбаністичному й архітектурному проєктуванні та консалтингу з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проєктування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проєктів та процесів, в яких формою є функція. Григорій Зотов є співзасновником CANactions School та викладачем Urban Fabric studio в Амстердамській академії архітектури. Минулого року Григорій також став одним з засновників Good Plastic Company — міжнародної компанії, місія якої —вирішити проблему 400 мільйонів тонн пластикових відходів, які утворюються щорічно.

Fikret Zendeli | Breon
Експерт з будівництва, проєктувальник, технік HF, керівник бізнесу NDS HF.
Coffee at Home
Coffee at Home
Фестиваль відкриє неформальна зустріч з експерт(к)ами з різних тем житла за кавою у форматі World Cafe. Ви зможете зануритися у дві обрані теми житлової політики та будівництва, які цікаві саме вам!

Ключові експерти та експертки з зазначених тем презентують state of the art у галузі, основні тези та ідеї, а також дадуть відповіді на ваші запитання. Формат передбачає інтерактивність, краш-курс з легким зануренням. Це дозволить вам розігрітися перед фестивалем та гарантовано винести нові знання з цікавої теми.
Спікери: Павло Федорів / Cedos, Олександр Кучерявий / Active House, Анна Денисенко, Людмила Кірюхіна / ЛУН Місто, Дар'я Патлай / c/o Zukunft, Григорій Зотов / Architectural Prescription
Модерує: Юлія Попова / CANactions School


Анна Денисенко | ЛУН Місто
Проєктна менеджерка ЛУН Місто. Понад 10 років займається темою розвитку Києва — як менеджерка проєктів, а раніше — як журналістка. В ЛУН веде проєкт міських досліджень ЛУН Місто, а також систему моніторингу якості повітря ЛУН Місто Аir, що охоплює Київ, Львів та Одесу.

Григорій Зотов | Architectural Prescription
Григорій Зотов — архітектор, засновник голандської архітектурної студії Architectural Prescription, яка спеціалізується на урбаністичному й архітектурному проєктуванні та консалтингу з обчислювальної архітектури/параметрики для професійного проєктування. У практиці застосовується прагматичний аналітичний підхід із використанням розширених обчислювальних методів для розробки проєктів та процесів, в яких формою є функція. Григорій Зотов є співзасновником CANactions School та викладачем Urban Fabric studio в Амстердамській академії архітектури. Минулого року Григорій також став одним з засновників Good Plastic Company — міжнародної компанії, місія якої —вирішити проблему 400 мільйонів тонн пластикових відходів, які утворюються щорічно.

Дар'я Патлай | c/o Zukunft
Дар'я отримала ступінь Магістерки наук у сфері архітектури та містопланування в Університеті Штутгарта, Німеччина, у 2019 році. Дар'я займається дослідженням формальних та неформальних процесів у розвитку міст, пов'язаних з корупцією у містобудуванні. З цієї теми написала магістерську роботу "Інвестигативний... урбанізм?", де вивчала корупцію у будівництві житла у Києві. Дар'я працює містопланувальницею у сфері Інтегрованого регіонального та міського планування у компанії c/o Zukunft - urbane Strategien у Гамбурзі, Німеччина.

Людмила Кірюхіна | ЛУН Місто
Соціологиня. Активістка. В ЛУН Місто втілює проєкти, пов'язані зі статистикою та візуалізацією даних. Відповідає за перетворення датасетів у інтерактивні графіки та карти.

Олександр Кучерявий | Active House
Олександр Кучерявий — архітектор, який спеціалізується на сталому розвитку (sustainable архитектор) і сталому будівництві. Є членом Ради директорів міжнародного альянсу Active House та президентом його українського представництва.
Active House — міжнародна рейтингова система зі створення сталих (sustainable) будівель. Система враховує 9 параметрів у трьох ключових сферах: комфорт (продуктивність), енергоефективність, безпека для здоров'я та навколишнього середовища. Досягнення балансу параметрів на ранніх стадіях проекту дозволяє отримати якісну архітектуру, яка вирішує, а не створює проблеми.

Павло Федорів | CEDOS
Географ та дослідник міської політичної економії та житлової політики аналітичного центру Cedos з 2018-го року. Працює з темами міських трансформацій та регіонального розвитку за капіталізму, житла та житлової політики. Магістр політичної географії (2015) та міських студій (4Cities, 2017). Співавтор комплексного дослідження "Державна житлова політика в Україні: сучасний стан перспективи реформування" (2019). Співведучий подкасту «Ринок вирішить?» про урбаністику та міський розвиток. Автор онлайн-курсу «Житло та житлова політика: де та як ми будемо жити» на платформі Prometheus.

Юлія Попова | CANactions School
Юлія Попова є Директоркою з розвитку CANactions School. У цій ролі Юлія відповідає за стратегічний розвиток школи згідно з навчальним принципам та підходам CANactions. Юлія закінчила магістареську програму "Інтегрований урбанізм та сталий дизайн" Штутгартського університету (Німеччина) у 2020 році. До цього сім років працювала у міжнародних організаціях з темами стійкого міського розвитку.
Дискусії
Дискусії
Alternative Models for Living
Спікери: Emil Ivanescu / University of Architecture and Urbanism, Kacper Kępiński / NIAiU, Marija Marić / University of Luxembourg, Monika Konrad / Municipal Office of Town Planning and Development Strategy in the City of Warsaw, Radek Toman / Brno University of Technology, Zuzanna Mielczarek / NIAiU
Модерує: Romea Muryń / CANactions School

Продовжуючи вивчати тему житла та рухаючись до відповіді на запитання «Як ми можемо створити кращі місця для життя?» ми звертаємось до контексту східноєвропейських країн: Польщі, Чехії, Румунії та України. Переживши різкі економічні, політичні та суспільні трансформації, ці постсоціалістичні країни зіткнулися з кризою забезпечення житлом та управління ним. Унікальна відповідь на цю кризу з боку держави та бізнесу в цих країнах призвела до створення конкретних моделей з різними рівнями регулювання, типами управління, власності, домовленостями зацікавлених сторін та відносинами між центром та периферією.

Під час дискусії ми розглянемо і порівняємо ці моделі, фокусуючись на аспектах управління, форм власності, співпраці та поліцентричності, з метою створення інноваційних міських стратегій житлової політики у містах постсоціалістичного контексту.

Emil Ivanescu | University of Architecture and Urbanism
Emil Ivanescu, президент Бухарестського відділення Ордену архітекторів у Румунії. Він має ступінь доктора архітектури і викладає в Університеті архітектури та урбанізму Іона Мінку в Бухаресті. Він є президентом Architecture Annual в Бухаресті, був автором та куратором двох національних павільйонів Румунії на Венеційській бієнале архітектури. Він є ініціатором та організатором багатьох національних архітектурних конкурсів у Румунії, а також засновником серії заходів, які об'єднали професійну спільноту, громадянське суспільство, наукові кола та міську адміністрацію.

Kacper Kępiński | NIAiU
Kacper Kępiński – архітектор і куратор. Він навчався на факультеті архітектури у Краківській політехніці імені Тадеуша Костюшка, а також у Ecole Nationale Supérieure d'Architecture de Paris-Belleville. Зараз він є керівником зовнішніх проєктів у Виставковому відділі Національного інституту архітектури і міського планування у Варшаві. Він курує численні архітектурні виставки, зокрема "Східна стіна. Архітектура Збігнкєва Карпінського", "Неможливі об'єкти" – виставка у Польському павільйоні на 14й міжнародній бієнале у Венеції.

Marija Marić | University of Luxembourg
Marija Marić, архітекторка та дослідниця, зараз працює у Новому Саді, Сербія. У 2020 році вона закінчила докторантуру ETH Zurich. Її дипломна робота присвячена ролі брендингових та комунікаційних стратегій у посередництві, проєктуванні та глобалізації масштабних міських проєктів. Її статті та дослідження були опубліковані в ARCH+, Thresholds, Log, CARTHA та представлені в таких закладах, як UCL, TU Delft, University of Leeds, University of Nottingham, Goethe University, University of Chicago, MAO Ljubljana та ін.

Monika Konrad | Municipal Office of Town Planning and Development Strategy in the City of Warsaw
Monika Konrad, архітекторка та містобудувальниця, очільниця муніципального управління містобудування та стратегії розвитку міста Варшава. Вона здобула професійний досвід у таких студіях, як OMA та Claus en Kaan Architecten в Нідерландах, а також у Москві як керівниця проєків KB Strelka. Закінчила архітектурний факультет Познанського технологічного університету та університету Еразмус у Роттердамі. Моніка є авторкою численних міських стандартів і стратегічних проєктів загальноміського масштабу, а також багатьох міських та архітектурних проєктів.

Radek Toman | Brno University of Technology
Radek Toman, архітектор, з 2018 року заступник декана Архітектурного факультету TU Brno, де він веде студентські студійні проєкти. Вивчав архітектуру та містобудування у Технологічному університеті Брно, Брайтонському університеті та Університеті Південно-Східного Нанкіну. У 2018 році отримав PhD ступінь у галузі архітектури в TU Brno. Час від часу працює над різними проєктами як позаштатний архітектор.

Romea Muryń | CANactions School
Romea Muryn — архітекторка, міська планувальниця і дослідниця з Польщі. Після отримання ступеня магістра Західнопомеранського університету технологій у м. Щецин, Польща, та ступеня бакалавра Школи дизайну та технологій у Копенгагені, Данія, вона 8 років працювала архітекторкою у провідних бюро, серед яких JDS, COBE, REX, BIG та OMA. Ромеа також успішно закінчила програму післядипломної освіти «Гібридний урбанізм» в Strelka Institute for Media, Architecture and Design та працювала провідною архітекторкою у Strelka KB у Москві. Крім того, вона була запрошеним професором в рамках INDA International Program in Design and Architecture, Університету Чулалонгкорна у Бангкоку, Таїланд. Ромеа також є співзасновницею студії Locument та SKALA Architects.

Zuzanna Mielczarek | NIAiU
Zuzanna Mielczarek – архітекторка та дослідниця, організаторка і кураторка заходів та виставок у Національному інституті архітектури та міського планування. Випускниця факультету архітектури Делфтського технічного університету у Нідерландах. Фіналістка конкурсу Archiprix Нідерланди, а також стипендіальної програми фундації Нормана Фостера (On Cities programme). Зузанна цікавиться темою соціальної справедливості у контексті інклюзивної і неспекулятивної житлової політики, яку вона досліджувала у рамках дослідницького проєкту "Соціальне житло" за фінансової підтримки Stimuleringsfonds Creative Industries grant NL. Вона також залучена у проєкт "Warsaw Social District".
Житло майбутнього чи майбутні проблеми?
Хаотична забудова Києва

Спікери: Віктор Зотов / CANactions, ZOTOV&CO, Павло Федорів / Cedos, Денис Суділковський /ЛУН, Олексій Пахомов / buro architects
Модерує: Тарас Кайдан / Хмарочос

Автор фото: Тарас Кайдан
В Україні триває справжній бум житлового будівництва. Особливо масштабною є забудова української метрополії — Києва та Київської області.

Новобудови покликані задовільнити попит на більш якісне житло втомленого від неремонтованих радянських будинків споживача. Нова забудова обіцяє підвищити інвестиційну привабливість міста та заповнити місцевий бюджет з майбутніх податків мешканців.

Проте, такий розмах будівництва генерує численні виклики для міста: загрозу екосистемам, скорочення публічного та природного середовища у житлових районах, надмірну щільність забудови та нелюдський масштаб, перевантаження комунальної інфраструктури та транспортних мереж, корупційні ризики та конфлікти з мешканцями.

Поразка генерального плану Києва — його не втілюють і не дотримуються — та лібералізація землекористування призвело до втрати контролю над стратегічним рівнем розвитку міста: ми не знаємо, куди заведе вертикальний і горизонтальний ріст, чи таки настане інфраструктурний і транспортний колапс, яким буде вплив на якість життя та публічне здоров'я у місті. А оскільки не з'являються задовільні механізми накопичення коштів на ремонт нових будинків, і вони за 20-30 років можуть перетворитися на такий самий "застарілий фонд".

Тим не менш, відсутність соціальної захищеності, державних програм соціального житла та й загальної стабільності в країні переконує кінцевих споживачів, що інвестиція у житлові метри — це єдине джерело надійного майбутнього.

На цій панельній дискусії CANactions разом з експертами будемо відверто говорити про те, куди прямує забудова Київської області.

Питання до дискусії:
  • Тенденції забудови й розвитку Києва часів ринкової економіки (презентує дані Денис Суділковський, Голова маркетингу ЛУН)
  • Чи ринок здатний сам себе відрегулювати?
  • Критерії якості сучасної житлової забудови Києва — які тенденції?
  • Що відбувається з міською інфраструктурою та середовищем?
  • Які прогалини у системі планування, землекористування та інфраструктурного забезпечення підтримують хаотичну забудову?
  • Які правила гри нам потрібні тут і зараз?

Віктор Зотов | ZOTOV&CO
Aрхітектор, засновник архітектурного бюро ZOTOV&CO, орієнтованого на сучасну світову архітектурну практику. Бюро має широкий досвід співробітництва над спільними проектами з компаніями BIG (dk), MAXWAN (nl), EM2N (ch), JWA (at), KS – Ingenieure (at), Transsolar (de), Architectural Prescription (nl) та ін.
З 2008 року Віктор засновник освітньої платформи CANactions, куратор Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions та з 2015 року співзасновник CANactions School.

Денис Суділковський | ЛУН
Директор з маркетингу ЛУН, аналітик даних. Досвід роботи в IT безпосередньо в продуктовому маркетингу та комунікаціях понад 10 років. В ЛУН відповідає за B2C-маркетинг продуктів. Куратор курсу Product Management в спільній ініціативі Projector та УКУ.

Олексій Пахомов | burø architects
Народився у Харкові. У 2006-му році закінчив ХДТУБА за спеціальністю архітектор. З 2007 року працюю архітектором у Києві, починав у таких компаніях як Zotov&Co та Baum, з 2012 року співзасновник burø architects.

Павло Федорів | CEDOS
Географ та дослідник міської політичної економії та житлової політики аналітичного центру Cedos з 2018-го року. Працює з темами міських трансформацій та регіонального розвитку за капіталізму, житла та житлової політики. Магістр політичної географії (2015) та міських студій (4Cities, 2017). Співавтор комплексного дослідження "Державна житлова політика в Україні: сучасний стан перспективи реформування" (2019). Співведучий подкасту «Ринок вирішить?» про урбаністику та міський розвиток. Автор онлайн-курсу «Житло та житлова політика: де та як ми будемо жити» на платформі Prometheus.

Тарас Кайдан | Хмарочос
Тарас Кайдан, співзасновник та головний редактор київського інтернет-видання «Хмарочос», яке пише про прогресивний розвиток українських міст, проблеми мобільності, громадських просторів, житла, навколишнього середовища тощо. Був учасником та лектором численних семінарів, воркшопів, конференцій з питань розвитку міст і громадських просторів в Києві, Дніпрі, Львові, Одесі, Чернівцях, Кишиневі, Марселі, Детройті.
CANactions School Презентації
CANactions School Презентації
SPACES: планувати спільне майбутнє
Майже рік команда CANactions School, шість сусідніх прикарпатських ОТГ, десять практиків/кинь з просторового планування об'єдналися для створення унікального стратегічного документу – «Концепції узгоджених дій» — працювали над спільною стратегію співробітництва, вивчаючи переваги, можливості, сильні і слабкі сторони, ресурси, потреби, культурний ландшафт території.
Учасники та учасниці програми SPACES розкажуть про досягнення програми. Які пілотні проєкти міжмуніципального співробітництва були розроблені для покращення доступності мешканців до соціальних послуг та підвищення рівня економічного розвитку, і яким чином надалі громади Івано-Франківської області будуть використовувати "Концепцію спільних дій".

Ви також дізнаєтесь про «EXPO BOYKIVSHYNA 2025» — серію виставок, конференцій, публічних обговорень і фестивалів протягом кількох місяців влітку 2025, що пройде на території шести громад-учасниць SPACES. EXPO продемонструє потенційним інвесторам успішні проєкти, реалізовані на території протягом останніх п'яти років, залучить жителів до обговорення спільного майбутнього — візії розвитку регіону.


Вадим Денисенко | Urban Crew
Вадим Денисенко — консультант GIZ з розвитку міської мобільності, у минулому програмний директор CANactions School. Має досвід проведення адвокаційних кампаній у сфері сталого розвитку міського транспорту. Займався консалтингом міст з розробки планів розвитку велосипедного руху та сталого планування міської мобільності (SUMP).
Виставка
Виставка
Поліпериферія. Перемовини за простір
У напівпериферійних локаціях та контекстах таких міст як Київ, Варшава, Брно та Бухарест, громадські простори знаходяться у постійному перетворенні через "домовляння" багатьох акторів. Розвиток найбільших міст Центральної та Східної Європи відбувається через постійні зміни й адаптації у рамках довгострокового стратегічного планування. Наслідуючи проблематику управління, поліцентричності, власності та колаборації, виставка презентує документацію польових візитів, інтерв'ю з локальними експертами, просторові дані та аналіз планувальних документів. Перспективи різних акторів – муніципальних адміністрацій, НУО, дослідників, а також мешканців – репрезентують різноманіття контекстів чотирьох міст. Порівняльний аналіз цих чотирьох контекстів дає змогу побачити спільні та відмінні траєкторії вирішення викликів, пов'язаних з публічними просторами та житловою політикою у регіоні, починаючи з 1989 року.

Нагородження фіналістів/ок Конкурсу Молодих Архітекторів 2021
Нагородження фіналістів/ок Конкурсу Молодих Архітекторів 2021

Конкурс Молодих Архітекторів — національний архітектурний конкурс проектів відкритого типу для кваліфікованих спеціалістів до 35 років. Заснований у 2009 році освітньою платформою CANactions та DIA (Інститут архітектури, Дессау/Німеччина) за час свого існування став «вікном в Європу» для молодих український архітекторів.

Нагородами цьогорічного Конкурсу є:
⁃ безкоштовне навчання на Магістратурі в міжнародній вищій школі архітектури Дессау (DIA);
⁃ навчання на безоплатній основі та поза конкурсом в магістратурі в ХША;
⁃ участь у складі української команди у двотижневій Європейській Архітектурній Студентській Асамблеї "EASA Reality" 2021 в Сербії, м. Крагуєваць;
⁃ участь в одному з воркшопів або іншій освітнії події 2021 року TU Brno, м. Брно, Чехія;
⁃ подорож до Німеччини в офіс компанії JUNG в м. Шальксмюле (Зауерланд);
⁃ публікація проєкту переможця/ниці на сайті ArchDaily;
⁃ участь в освітній програмі CANactions School поза конкурсом.

В рамках Міжнародного Архітектурного Фестивалю CANactions 2021 відбудеться нагородження фіналістів і фіналісток Конкурсу.
Слідкуйте за новинами Міжнародного архітектурного фестивалю CANactions.
Зв'язатися з нами
контакти
ПАРТНЕРСТВО ТА СПІВПРАЦЯ
МЕДІА ПАРТНЕРСТВО
СТАТИ ВОЛОНТЕРОМ/КОЮ
  • info@canactions.com